News

Ostrów Wielkopolski: Widowiskowe zatrzymanie z marihuaną w tle [video]

Słoiki z marihuaną

W środę 6 marca 2019 r. na jednej z ostrowskich ulic miała miejsce spektakularna akcja policyjna. W jej wyniku zatrzymano 24-latka przewożącego nielegalne zapasy marihuany – donosi portal faktykaliskie.pl.

Operacja odbyła się na ulicy Aleje Słowackiego, gdzie kilka radiowozów policyjnych na oczach przechodniów i kierowców znienacka otoczyło srebrne audi A3.

Następnie funkcjonariusze wyprowadzili z samochodu trzech młodych mężczyzn, których skuto i wpakowano do jednego z radiowozów. Natomiast wewnątrz zatrzymanego auta policjanci odnaleźli tajemniczą torbę, która szczególnie przykuła uwagę świadków obserwujących całe zdarzenie.

Testy wykazały, że w pakunku znajdowała się marihuana

W papierowej torbie znajdowały się dwa słoiki z zawartością zielonego suszu. Po badaniach wykonanych policyjnym narkotestem okazało się, że była to marihuana – informuje sierż. sztab. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Co ciekawe, zapasy narkotyku nie należały ani do kierowcy, ani do żadnego z pasażerów, tylko do kolegi jednego z nich. Właściciel, 20-latek, został zatrzymany niespełna godzinę przed opisywanym zdarzeniem.

Zaraz po uzyskaniu informacji na temat zatrzymania swojego znajomego, 24-letni mężczyzna wyruszył do jego domu, aby zabrać stamtąd słoiki z marihuaną, które najprawdopodobniej chciał ukryć – dodaje sierż. sztab. Małgorzata Łusiak.

24-latek odpowie za poplecznictwo, czyli utrudnianie postępowania karnego, pomaganie sprawcy i zacieranie śladów przestępstwa. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Natomiast 20-letni właściciel suszu usłyszał zarzut nielegalnego posiadania narkotyków. Policja zabezpieczyła łącznie 180 gramów marihuany.

Wideo ze zdarzenia możecie zobaczyć poniżej.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły