News

Tasmania rozszerzy program medycznej marihuany

Tasmania

Premier Tasmanii Peter Gutwein zapowiedział na wtorkowej konferencji prasowej poświęconej stanowi wyspy, że rząd tasmański planuje rozszerzyć, restrykcyjny do tej pory, program dostępu do medycznej marihuany.

Choć marihuana medyczna w Tasmanii jest legalna od 2017 roku, to dostęp do niej jest niezwykle utrudniony przez obowiązujące przepisy. Według nich stosowanie medycznej marihuany może odbywać się jedynie w momencie, gdy wszelkie pozostałe środki farmaceutyczne zawiodły.

Co więcej, aby uzyskać marihuanę leczniczą w Tasmanii trzeba przejść przez szereg skomplikowanych procesów biurokratycznych, które i tak w większości przypadków kończą się odmową leczenia konopiami.

Na szczęście dla pacjentów sytuacja ma ulec zmianie już w najbliższej przyszłości, ponieważ premier Tasmanii Peter Gutwein ogłosił rozszerzenie dostępu do medycznej marihuany.

Przedstawiciele władz Tasmanii zapowiedzieli, że lekarze otrzymają większą autonomię w przepisywaniu recept na medyczną marihuanę, a ponadto więcej aptek ma być zaopatrzony w surowiec z konopi.

Tasmania wzorem innych stanów Australii ma również wprowadzić sprawny system zezwoleń on-line, który w 48 godzin rozpatrywałby wniosek o rozpoczęcie terapii medyczną marihuaną.

Jak poinformowała minister zdrowia Tasmanii Sarah Courtney, Ministerstwo Zdrowia wkrótce rozpocznie konsultacje z kluczowymi interesariuszami w sprawie medycznej marihuany.

Wstępnie nowe prawo dotyczące medycznej marihuany w Tasmanii ma zostać wprowadzone 1 lipca, tego roku.

Źródło: 420Intel

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły