News

Czerwiec rekordowym miesiącem dla branży marihuany w Montanie (USA)

Medyczna marihuana

Stanowe władze do spraw finansów Montany przekazały, że czerwiec był rekordowym miesiącem, jeżeli chodzi o sprzedaż marihuany w zachodnim regionie USA. Łączna sprzedaż marihuany rekreacyjnej i medycznej w stanie Montana, w tym roku wynosi już prawie 150 milionów dolarów.

Ponad 17 milionów dolarów – tyle wyniosła sprzedaż marihuany rekreacyjnej w Montanie w czerwcu. Jest to najwyższy wynik od czasu rozpoczęcia sprzedaży konopi indyjskich w styczniu bieżącego roku, podają lokalne władze.

Tylko do czerwca bieżącego roku sprzedaż marihuany rekreacyjnej i medycznej w zachodnim stanie wygenerowała już ponad 148 milionów dolarów. Od stycznia nowy program rekreacyjnej marihuany w Montanie zarobił 93,747,110 dolarów, podczas gdy sprzedaż medycznych konopi osiągnęła 54,324,681 dolarów.

Według szacunków sprzedaż konopi – zarówno rekreacyjna, jak i medyczna – przełożyła się na prawie 21 milionów wpływów budżetowych. Warto zaznaczyć, że dane te dotyczą tylko ostatnich 6 miesięcy.

Marihuana do celów rekreacyjnych jest opodatkowana w Montanie na poziomie 20%, podczas gdy marihuana medyczna ma tylko 4% stanowej opłaty.

Wyniki sprzedażowe konopi indyjskich w stanie Montanie mogą napawać optymizmem – szczególnie władzę stanowe. Początkowo bowiem przewidywano, że przez cały rok 2022 sprzedaż marihuany rekreacyjnej w stanie wyniesie 130 milionów dolarów.

Najnowsze dane – przy zachowaniu obecnego tempa wzrostu – pozwalają nam jednak przewidywać, że 130 milionów dolarów ze sprzedaży konopi indyjskich stan Montana osiągnie już pod koniec sierpnia/ na początku września.

Taki zastrzyk dodatkowych pieniędzy do budżetu może, a nawet powinien wybrzmiewać jako ważny argument w światowej dyskusji na temat legalizacji konopi indyjskich – szczególnie teraz, w czasach recesji gospodarczej.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły