News

Tajlandczycy wykorzystują dziurawe przepisy. Powstały pierwsze coffe shopy z marihuaną

medyczna marihuana

Część Tajlandzkich przedsiębiorców postanowiła wykorzystać dziurawe przepisy dotyczące konopi indyjskich i otworzyła sklepy z marihuaną na wzór holenderskich coffe shopów – donosi agencja Reutera.

Jednym z takich nowo otwartych sklepówjest RG420 znajdujący się w Khao San – popularnej wśród turystów dzielnicy Bangkoku. Według CNN, sklep natychmiast po otwarciu zapełnił się klientami.

Właściciele nowego, konopnego przybytku upatrują szansy w „zielonym” biznesie na odbudowanie gospodarki kraju i przyciągnięcie zagranicznych turystów.

Warto podkreślić, że tajlandzki sektor turystyczny przez pandemię COVID-19 znacznie ucierpiał. Liczba turystów w pierwszej połowie 2022 r. wyniosła tylko 2 mln. Dla porównania w pierwszej połowie 2019 roku (w momencie, gdy pandemia nie była jeszcze globalnym problemem na wielką skalę – przyp. red.) do Tajlandii przybyło prawie 40 milionów turystów.

Biznesy konopne wyrosły w Tajlandii jak „grzyby po deszczu” dzięki działaniom tamtejszego rządu z ministrem zdrowia Anutinem Charnvirakulem na czele. Władze na początku roku wprowadziły rozporządzenie, na mocy którego konopie indyjskie zostały w czerwcu oficjalnie wykreślone z listy substancji zakazanych.

I choć formalnie nie nastąpiła jeszcze żadna regulacja legalnego rynku rekreacyjnego, to zezwolono Tajlandczykom na domową uprawę konopi do celów medycznych.

Takie brzmienie przepisów wykorzystali właściciele nowych coffe shopów, którzy reklamują sprzedawane konopie jako produkty do celów medycznych. Dodatkowo konopni biznesmeni handlują żywnością i napojami konopnymi, w których stężenie THC nie przekracza 0.2%.

Tajlandczycy są oczarowani takim obrotem spraw, ponieważ jeszcze kilka lat temu konopie w jakiejkolwiek formie były tam surowo zakazane.

Władze Tajlandii powoli zaczynają dostrzegać problem nieregulowanego rynku i wszechobecnej swobody, dlatego w parlamencie trwają pracę nad ustawami, które usankcjonują rekreacyjny rynek konopi. Istnieję duża szansa, że przepisy, które mają być gotowe we wrześniu, wpłyną na funkcjonowanie kawiarni z marihuaną.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły