News

Stan Connecticut zalegalizuje marihuanę rekreacyjną!

Connecticut

Dzięki pomyślnemu głosowaniu w lokalnym parlamencie dorośli mieszkańcy stanu Connecticut w USA już wkrótce będą mogli legalnie zapalić jointa. W czwartek ustawodawcy tego stanu uchwalili ustawę o legalnej marihuanie, a gubernator Ned Lamont zapowiedział, że ją podpisze.

Ustawa legalizująca konopie indyjskie, po podpisaniu przez gubernatora Connecticut ma wejść w życie już 1 lipca 2021 roku.

Wedle zatwierdzonego projektu, dorosłe osoby w stanie Connecticut będą mogły posiadać przy sobie aż do 1,5 uncji (ok. 43 g.) konopi indyjskich przeznaczonych na własny użytek.

Nowe prawo konopne przewiduje również domową uprawę konopi indyjskich, do trzech dojrzałych roślinek na gospodarstwo domowe. Dozwolone ma być również posiadanie we własnym mieszkaniu, na własny użytek do 5 uncji suszu marihuany.

Co więcej, najnowszy projekt ustanawia także rynek legalnych konopi indyjskich w Connecticut, który ma zacząć działać w przyszłym roku. Jego regulatorem będzie Department of Consumer Protection (DPC), który ma udzielać przedsiębiorcom odpowiednich licencji na sprzedaż marihuany.

Na legalizacje optymistycznie spoglądają włodarze stanu, którzy za jej pomocą chcą uderzyć w nielegalny rynek konopny.

Legalizacja pomoże wyeliminować niebezpieczny oraz nieuregulowany rynek i wesprze nowy, rozwijający się sektor naszej gospodarki, który stworzy miejsca pracy – powiedział Ned Lamont, gubernator Connecticut

Jeżeli wszystko potoczy się zgodnie z przewidywaniami to Connecticut już niebawem będzie 18 stanem USA, w którym marihuana rekreacyjna jest w pełni legalna.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły