News

Post-Millennialsi wolą konopie od alkoholu

Młodzież z

Z najnowszego badania ankietowego wynika, że Generacja Z (skrót pochodzi od angielskiego słowa zoomer) znacznie chętniej sięga po konopie zamiast po alkohol. Młodzi, dorastający w czasach odwilży” konopnej postrzegają ganję jako używkę zdecydowanie bezpieczniejsza i naturalną.

Generacja Z to określenie na ludzi urodzonych między rokiem 1995, a 2010. Pokolenie to charakteryzuje się, tym że jako pierwsze dorastało w środowisku pełni cyfrowym. Z tego względu badacze określają je również jako pokolenie internetowe.

Badanie zorganizowane przez przedsiębiorstwo New Frontier Data – w którym udział wzięło 5290 osób – ujawniło, że „zoomerzy” w wieku od 18 do 24 lat w zdecydowanej większości (69%) wolą konopie indyjskie od alkoholu.

Wskazuje się, że przyczyną tego stanu rzeczy może być światowa zmiana postrzegania konopi w ostatnich latach. Generacja Z wykazuje również większe zamiłowanie do rzeczy naturalnych, zdrowych od pozostałych pokoleń. A wiadomo przecież, że mimo różnego obrazu medialnego – konopie są zdecydowanie bezpieczniejszą używką od alkoholu.

Mimo wszystko to nie zoomerzy, a „millenialsi” (osoby w przedziale 25-34 lat) znaleźli się na pierwszym miejscu, jeżeli chodzi o preferencje konopi względem alkoholu (70%).

Marihuanę od alkoholu według ankiety, wolały również osoby znajdujące się w przedziale wiekowym 35- 44 (68%), 45-54 (55%) oraz 55-64 (52%). Dopiero osoby powyżej 65 roku życia zadeklarowały, że chętniej sięgają po alkohol.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły