News

Raport: legalizacja marihuany w USA przyniosła miliardowe wpływy podatkowe

Marihuana

7,9 miliarda dolarów, tyle wynoszą wpływy podatkowe podchodzące ze sprzedaży konopi indyjskich w USA w stanach, w których zalegalizowano marihuanę rekreacyjną, wynika z badań meta-analitycznych przeprowadzonych przez ruch Marijuana Project Policy.

W raporcie opublikowany przez Marijuana Project Policy opartym na meta-analizie, zgromadzono dane dotyczące wpływów podatkowych za sprzedaż marihuany, począwszy od roku 2014, aż do maja 2021.

Według danych zgromadzonych przez Marijuana Project Policy legalizacja marihuany w USA przyniosła do tej pory (stan na maj 2021) ok. 7,9 miliardów dolarów pochodzących z podatków ze sprzedaży marihuany rekreacyjnej.

Wyniki tego badania pokazują, że najbardziej swój budżet zasilił stan Waszyngton, który od początku legalizacji marihuany w 2014 roku, wypracował ponad 2,568 miliarda dolarów wpływów podatkowych.

Stan Kolorado, który również zalegalizował marihuanę rekreacyjną w 2014 roku, uzyskał 1,5 miliarda dolarów wpływów z tytułu podatków od sprzedaży marihuany. Warto podkreślić, że do szkół publicznych w Kolorado trafiło jeszcze dodatkowo 404,5 miliona dolarów pochodzących z podatków od sprzedaży konopi.

Dane zgromadzone i przeanalizowane przez Marijuana Project Policy dotyczyły jedynie wpływów podatkowych pochodzących ze sprzedaży marihuany rekreacyjnej.

Jak zaznaczają autorzy tej meta-analizy, badanie to nie obejmowało przychodów z tytułu podatku od opłat aplikacyjnych i licencyjnych płaconych przez firmy z branży konopi indyjskich, dodatkowych podatków dochodowych generowanych przez pracowników branży konopi indyjskich lub podatków od osób prawnych płaconych rządowi federalnemu.

Raport Marijuana Project Policy możecie znaleźć, klikając w odnośnik.

Źródło: mpp.org

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły