News

Raper Mata deklaruje walkę o depenalizację marihuany

raper Mata

Podczas wtorkowej gali rozdania nagród Bestseller Empiku 2021 popularny raper Michał Mata Matczak w przemówieniu zadeklarował, że będzie walczył o depenalizację marihuany w Polsce. Słowa artysty odbiły się szerokim echem w świecie show-biznesu.

Mata, który podczas gali nagród Bestseller Empiku 2021 odebrał statuetkę za album Młody Matczak wygłosił krótkie przemówienie, w którym odniósł się do sytuacji marihuany w Polsce. Raper wrócił do wydarzeń ze stycznia, kiedy to został zatrzymany przez policję za posiadanie niewielkich ilości konopi indyjskich. Muzyk przekonuje, że cała sprawa nie była akcją promocyjną, a sam raper chciał się po prostu zrelaksować.

Zostałem złapany za posiadanie marihuany. Wiele osób uważa, że była to akcja promocyjna. Chciałem to zdementować. Po prostu byłem w pracy, był ciężki dzień. Skończyłem pracę, chcieliśmy pograć z kolegami w piłkę i się trochę wyluzować. Wtedy złapali nas panowie policjanci – mówił Mata.

Muzyk dodał po chwili, że ma zamiar nagłośnić temat marihuany w Polsce, bo jak twierdzi cała Polska jest zakochana w marihuanie. Raper wskazał konopie indyjskie jako źródło inspiracji dla wielu artystów, a także zadeklarował, że będzie walczył o depenalizacje rośliny.

Matczak przy okazji zaapelował do fanów muzyki, aby ci wspomogli go w walce o liberalizacje marihuany.

Chciałem poprosić wszystkich moich fanów i fanów wolnej muzyki, żeby przyłączyli się do walki o depenalizację marihuany w Polsce – apelował artysta

Do słów Maty odniósł się inny raper, Ryszard „PejaAndrzejewski, który wytknął błąd młodszemu koledze po fachu.

Najgorsze, co można zrobić zwolennikom marihuany, to w walce o depenalizację nazwać ją narkotykiem – zaznaczył Peja.

Do apelu Maty odniósł się także jeden z polityków Paweł Kukiz, który notabene też jest muzykiem. Lider ugrupowania politycznego Kukiz’15 podkreślił, że jego partia już teraz, drobnymi kroczkami dąży do liberalizacji prawa konopnego.

Właśnie dzięki Kukiz’15 weszły dwie ustawy dotyczące marihuany leczniczej i konopi przemysłowych. To pierwszy krok do depenalizacji – powiedział Paweł Kukiz na antenie Wirtualnej Polski

Czy słowa Maty zmienią coś w konopnej rzeczywistości Polski? To się okaże, ale już teraz można cieszyć się z faktu, że o marihuanie jest głośno i że ta przestaje być tematem tabu w naszej ojczyźnie.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły