News

Przesyłki konopne będą jednak dozwolone w InPost

InPost

Firma kurierska InPost, która wcześniej zmieniła regulamin, zabraniając wysyłek konopnych, po interwencji aktywisty konopnego Przemysława Zawadzkiego, zdecydowała się jednak zezwolić na takie wysyłki, pod jednym warunkiem.

Niedawno informowaliśmy, że przedsiębiorstwo InPost zdecydowało się zmienić regulamin tak, aby zabraniał on wysyłki wszystkich produktów konopnych za pośrednictwem firmy kurierskiej. Teraz firma InPost po proteście ze strony internautów oraz konopnych aktywistów postanowiła złagodzić przepisy względem produktów konopnych.

Szczególną rolę w modyfikacji regulaminu firmy InPost odegrał znany aktywista konopny Przemysław Zawadzki, który skontaktował się z prezesem firmy kurierskiej, Rafałem Brzózką i przekonał go, że zmiana przepisów względem konopi nie jest dobrym pomysłem.

O modyfikacji w regulaminie poinformował sam Zawadzki za pośrednictwem mediów społecznościowych, zaznaczając przy tym, że dozwolone będzie przesyłanie jedynie takich produktów konopnych, które zawierają poniżej 0,2% THC (Według polskiego prawa są to konopie włókniste i przemysłowe).

Kochani! Właśnie otrzymałem informację, że InPost dokonał zmiany zapisów dotyczących przewozu konopi i produktów konopnych – dozwolony w sieci InPost będzie przewóz konopi włóknistych i produktów z nich pochodzących, pod warunkiem stężenia THC poniżej 0,20%. A więc sukces! Ostały się nie tylko suplementy i kosmetyki, ale również susz, który stanowił największy problem. Dziękuję prezesowi Rafałowi Brzosce za zrozumienie i cieszę się, że konopni przedsiębiorcy dalej będą mogli korzystać z usług InPost – Paczkomaty, Kurier – poinformował Przemysław Zawadzki.

Modyfikacja w regulaminie firmy InPost ma wejść w życie 8 października.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły