News

Dokładnie połowa Amerykanów próbowała trawki – badanie sondażowe

Zielone światło dla marihuany

Najnowszy raport sondażownii Gallup pokazuje, że dokładnie połowa Amerykanów przynajmniej raz w życiu zapaliła marihuanę.

Jedna z największych instytucji przygotowująca badania sondażowe – Gallup – sprawdziła popularność marihuany wśród społeczeństwa amerykańskiego. Coroczne badanie przeprowadzono w dniach 3-27 lipca.

Według niego, aż 50% Amerykanów choć raz w życiu sięgnęła po zioło” – co jest rekordowym wynikiem w tego typu sondażu.

W ciągu ostatnich lat spożycie marihuany systematycznie rośnie wśród społeczeństwa USA. Przykładowo w zeszłorocznym badaniu 49% osób deklarowało, że paliło kiedyś marihuanę, z kolei w 2019 roku współczynnik ten wyniósł 45%.

Co ciekawe, 17% respondentów przyznało, że obecnie regularnie używa konopi indyjskich – co również jest wynikiem rekordowym (przed rokiem współczynnik wyniósł 16%).

Jak zwykle, badacze z Instytutu Gallupa sprawdzili również, jak poglądy polityczne przekładają się na konsumpcję marihuany w USA. Tu bez zaskoczenia, najchętniej po marihuanę sięgały osoby popierające Demokratów (57%), drudzy byli ci nieidentyfikujące się z żadną opcją polityczną, którzy stanowili 52%, z kolei popierający konserwatywnych Republikanów najrzadziej próbowali marihuany – zaledwie 39%.

Na koniec zaznaczę, że według ostatnich danych Instytutu Gallupa, aż 68% mieszkańców USA popiera obecnie legalną marihuanę. Jest to wynik imponujący, biorąc pod uwagę, że w pierwszym tego typu sondażu z 1969 roku, poparcie dla konopi wynosiło zaledwie 12%.

Źródło: HighTimes

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły