News

Zespół ds. legalizacji marihuany wznawia działanie!

Polska konopna

Po długiej przerwie spowodowanej m.in. pandemią koronawirsua, parlamentarny zespół ds. legalizacji marihuany w końcu wznawia działanie. Najbliższe spotkanie zespołu zaplanowano na 6 października w Bydgoszczy. Szefowa zespołu Beata Maciejewska zapowiedziała, że podczas posiedzenia zespół zorganizuje również konferencję prasową.

Choć wybór miejsca na posiedzenie może wydawać się zaskakujący, to nie jest on przypadkowy, albowiem to właśnie w Bydgoszczy 6 października odbędzie się rozprawa sądowa pana Mariana – zarażonego wirusem HIV pacjenta medycznej marihuany, oskarżonego o posiadanie znacznych ilości konopi indyjskich.

W związku z tą sytuacją szefowa zespołu parlamentarnego podjęła decyzję, aby wziąć udział w rozprawie sądowej wraz z innymi członkami, a przy okazji zorganizować posiedzenie zespołu.

– Planujemy udział w rozprawie w charakterze publiczności, briefing prasowy, oraz właściwe posiedzenie zespołu – poinformowało Beata Maciejewska

Jak możemy przeczytać na stronie sejmu, samo spotkanie zespołu planowo rozpocznie się o godzinie 13:00 w Bydgoskim lokalu Cafe Kino znajdującym się na ulicy ul. Długa 32.

Dla przypomnienia parlamentarny zespół ds. legalizacji marihuany powstał w grudniu 2019 roku, a do tej pory jego członkowie spotkali się zaledwie dwukrotnie (nie licząc spotkania inauguracyjnego). Miejmy nadzieję, że teraz sytuacja ta się zmieni, a sam zespół będzie spotykał się regularniej, w szczególności, że prawo konopne w Polsce wymaga zmiany.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły