News

Przesyłka z USA, a w środku… marihuana. Susz wykrył pies służbowy

pies służbowy Aza

Nietypowa przesyłka trafiła w ręce Mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej. Funkcjonariusze przy użyciu psa służbowego znaleźli marihuanę w paczce zmierzającej z USA do Polski. Przesyłka znajdowała się w magazynie jeden z firm kurierskich.

Policyjny pies Aza pomógł policjantom z Mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) w udaremnieniu przemytu konopi indyjskich. Pies wywąchał substancję psychoaktywne w jednej z przesyłek, która zmierzała z USA do Polski.

Przesyłka w zgłoszonej deklaracji figurowała jako zestaw kołder. W rzeczywistości jednak w paczce znajdowały się trzy hermetycznie zapakowane torby foliowe z substancją roślinną o łącznej wadze 1,61 kg. Wartość marihuany oszacowano na ok. 50 tysięcy złotych.

Postępowanie w sprawie kołdrowego przemytu prowadzi teraz Komenda Miejska Policji w Radomiu.

Co ciekawe, to nie pierwsza w tym roku sytuacja, kiedy to w paczkach zawierających akcesoria do spania przemycano konopie. W maju bowiem Funkcjonariusze Mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej z Pruszkowa odkryli prawie 30 kilogramów marihuany w przesyłce opisanej jako pościele i poduszki. Wówczas zatrzymano 41-letniego mieszkańca Radomia, który był adresatem przesyłek.

Funkcjonariusze, co jakiś czas przeprowadzają rutynowe kontrole przesyłek – wykorzystujac do tego m.in. psy służbowe wyszkolone do wykrywania narkotyków czy skanery RTG.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły