News

Las Vegas: Rekordowo duża plantacja marihuany zlikwidowana

Planacja indoor

Funkcjonariusze policji z Las Vegas w ramach szeroko zakrojonej operacji ujawnili i zlikwidowali największą w historii stanu Nevada plantację marihuany. Wartość zarekwirowanych konopi oszacowana została na prawie 9 milionów dolarów.

Jak informuje policja z Las Vegas podczas nalotu na stary magazyn, gdzie mieściła się nielegalna plantacja, zabezpieczono 5700 roślin konopi indyjskich. Nalot według doniesień prasowych był zwieńczeniem szeroko zakrojonego śledztwa, które trwało miesiącami.

Według lokalnej stacji telewizyjnej KSNV, „[…] była to największa w historii kryta uprawa marihuany dla policji metropolitalnej z Las Vegas”. Stary magazyn, który został przekształcony w nielegalną plantację, wyposażony był profesjonalny sprzęt do uprawy marihuany. Jak donosi lokalna telewizja, oprócz roślin zabezpieczono również oświetlenie, chemikalia, filtry węglowe i inne przedmioty związane z nielegalną uprawą indoor.

Co ciekawe, ujawniona plantacja w starym magazynie przyćmiewa swoją skalą, poprzedniego rekordzistę, plantację z 2013 roku, w której policja z Las Vegas zabezpieczyła 3 244 roślin konopi.

Ta akcja funkcjonariuszy z Las Vegas pokazuje, że czarny rynek marihuany w USA wciąż ma się dobrze, ponieważ stan Nevada zezwala na uprawę marihuany na własny użytek, pod warunkiem, że w promieniu 25 km od miejsca zamieszkania nie znajduje się licencjonowany sklep z konopiami.

Jak podaje Hightimes, sprawa marihuany w stanie Nevada w czasie epidemii COVID-19 ma się inaczej niż w przypadku innych stanów, ponieważ sprzedaż konopi spadła tam o niemal 50%. Jest to zupełne przeciwieństwo krajowego trendu, w którym sprzedaż marihuany w czasie epidemii gwałtownie wzrosła.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły