News

New Jersey. Policjanci mogą używać marihuany poza służbą

linia policjyjna

Funkcjonariusze policji z New Jersey mogą używać marihuany bez obawy przed zwolnieniem – poinformował w notatce do służb prokurator generalny stanu.

Prokurator Generalny New Jersey Matthew Platkina oświadczył, że nie będzie możliwe podejmowanie żadnych szkodliwych działań przeciwko funkcjonariuszom publicznym, ponieważ Ci używają marihuany poza służbą”.

Platkin zaznaczył, jednak że konsumpcja lub bycie pod wpływem na służbie, wciąż będzie karane z całą surowością.

Żeby było jasne, wciąż jest zero tolerancji dla używania konopi indyjskich, posiadania lub bycia pod wpływem podczas wykonywania obowiązków funkcjonariusza policji – podkreślił prokurator Platkin.

Przypomnijmy, że marihuana w stanie New Jersey oficjalnie zostanie zalegalizowana 21 kwietnia – wtedy też uruchomione zostaną pierwsze punkty sprzedające marihuanę. Każdy, kto tylko przekroczy 21 rok życia, będzie mógł zaopatrzyć się w konopie indyjskie na terenie tego stanu.

Wbrew pozorom zezwolenie funkcjonariuszom na stosowanie konopi poza służbą ze względu na legalność substancji wcale nie jest wcale powszechnym zjawiskiem w USA. Przykładowo policjanci z Nowego Jorku nie mogą w ogóle sięgać po konopie ze względu na piastowane stanowisko, pomimo tego, że marihuana jest w tamtym stanie legalna.

źródło: benzinga.com

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły