News

Prezydent RPA zapowiada rozwój sektora konopnego i legalizację marihuany!

Prezydent RPA

Prezydent RPA Cyril Ramaphosa w czwartkowej przemowie zapowiedział, że jego kraj w obliczu wielkiego kryzysu ekonomicznego zainwestuje w rozwój sektora konopnego i… ureguluję status marihuany rekreacyjnej!

Prezydent RPA w swojej przemowie skupił się na dużym ubóstwie, jakie trapi w ostatnich latach kraj z południowej Afryki. Ramaphosa jednocześnie zapowiedział szereg reform, które nazwał fundamentalnymi, a które mają dotyczyć m.in. energetyki, korupcji czy… konopi!

Prezydent Ramphosa w swojej mowie wskazał na branżę konopną jako jedną z możliwych odpowiedzi na trwający kryzys gospodarczy. Prezydent w swojej przemowie przekonywał, że rynek konopny w RPA może stworzyć nawet do 130 tysięcy nowych miejsc pracy.

Zaznaczył również, że konopie indyjskie mogą okazać się cennym surowcem eksportowym.

Usprawnimy proces regulacyjny, aby konopie i marihuana mogły rozwijać się tak, jak w innych krajach – zapowiedział prezydent RPA

Słowa głowy państwa RPA jasno wskazują, że najbardziej rozwiniętyki kraj Afryki dużym krokami zbliża się do pełnej legalizacji marihuany rekreacyjnej. Warto zaznaczyć, że już w 2020 roku rząd RPA przedstawił wstępny plan uprawy konopi i marihuany.

Źródło: Reuters

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły