News

Rekordowe poparcie dla legalnej marihuany w USA

Eventy konopne

Najnowsze badania opinii publicznej w USA wskazują, że legalna marihuana cieszy się tam rekordowym poparciem wśród społeczeństwa amerykańskiego. Zwolenników legalizacji konopi indyjskich w USA na szczeblu federalnym z roku na rok przybywa.

Najnowsze badania opinii w USA, które przeprowadzono na losowej próbie dorosłych, wykazało największe w historii sondażu poparcie dla legalnej marihuany w Stanach Zjednoczonych.

Dane sondażowe zostały opracowane przez Uniwersytet Quinnipiac, który nieprzerwanie od 2012 roku bada zdanie obywateli amerykańskich na temat kwestii legalnych konopi indyjskich.

W sondażu wzięło udział 1237 dorosłych, a margines błędu statystycznego wynosił +/- 2. 8 punktów procentowych.

Zgodnie z odpowiedziami, aż 70% respondentów biorących udział w sondażu opinii opowiedziało się ZA legalizacją marihuany na szczeblu federalnym. To, aż o 19% więcej w porównaniu z rokiem 2012, kiedy to pierwszy raz przeprowadzono tego typu badanie.

Przeciwko legalizacji było jedynie 24% respondentów, podczas gdy 6% badanych nie zajęła jasnego stanowiska w sprawie.

Za legalizacją opowiedziało się 62% republikanów, 78% demokratów oraz 67% osób o nieokreślonych poglądach politycznych.

Największe poparcie dla legalnej marihuany, bez zaskoczenia zaobserwowano w przedziale wiekowym 18-49, gdzie, aż 78% respondentów popierało legalną marihuanę. W przedziale wiekowym 50-64 tak dla legalizacji powiedziało 72% ankietowanych. W grupie wiekowej powyżej 65 roku życia tylko 51% ankietowanych popierało legalizacje.

Najnowsze badanie opinii jasno, więc wskazują, że społeczeństwo USA w zdecydowanej większości gotowe jest na legalizacje konopi indyjskich na szczeblu federalnym.

Źródło: HighTimes

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły