News

Policja z Chicago publikuje filmik, w którym mówi o nadchodzącej legalizacji marihuany

Policjant z Chicago

Departament Miejskiej Policji w Chicago zamieścił za pośrednictwem portalu społecznościowego krótki film, w którym tłumaczy, jakie zmiany prawne zajdą w momencie wejścia w życie ustawy legalizującej marihuanę w stanie Illinois, która ma obowiązywać od 1 stycznia 2020 roku.

Filmik opublikowany na Facebooku Chicagowskiej Policji, to część kampanii miejskiej Cannabis Facts Chicago Public Service.

Policjant przed kamerą opowiadał, że od 1 stycznia marihuanę nabyć będą mogły osoby, które ukończyły 21 rok życia. Mówi również, że osoby, które zdecydują się na zakup konopi indyjskich będą mogły mieć przy sobie maksymalnie 30 gramów suszu i 5 gramów koncentratu.

Oprócz praw, jakie przysługiwać będą mieszkańcom stanu Illinois od 1 stycznia, policjant podkreślił również obecność pewnych zakazów, które wciąż będą obowiązywać.

W pierwszej kolejności powiedziano o zakazie prowadzenia własnej uprawy konopi indyjskich, chyba że posiada się specjalne oświadczenie zdrowotne. Podkreślono również, że sprzedaż odbywać się może tylko w licencjonowanych punktach, a sprzedaż prywatna jest nielegalna.

Ponadto w filmiku określono miejsca, w których konsumpcja marihuany jest zakazana. Mowa tu o pojazdach mechanicznych oraz miejscach publicznych. W filmie podano definicje miejsca publicznego jako każdego miejsca, w którym osoba może być obserwowana przez inne osoby, takie jak ulice, chodniki, parki i place zabaw oraz przednie werandy”.

Oficer policji podkreślił również, że konsumpcja będzie możliwa w niektórych przedsiębiorstwach, jeżeli to posiada specjalne zezwolenie.  Dodał również, że właściciele mieszkań socjalnych będą mieli  prawo decydowania, czy konopie będzie można używać w mieszkaniach.

Poinformowano również o sposobie transportu marihuany w pojazdach mechanicznych. Konopie indyjskie mają znajdować się w zabezpieczonym pudełku i być niedostępne dla wzroku dzieci. Zapowiedziano, że brak respektowania prawa w tej kwestii będzie karane.

Wkraczając w nowy rok, prosimy wszystkich dorosłych, którzy zdecydują się na legalny zakup produktów z marihuany, aby zapewnić bezpieczeństwo publiczne wszystkim mieszkańcom Chicago – apeluje oficer

W Chicago odbywają się obecnie spotkania mające na celu edukację społeczeństwa na temat konopi indyjskich. Na spotkaniach poruszane są zarówno kwestie prawno-społeczne, jak i te medyczne.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły