News

Brazylia akceptuje regulacje ws. medycznej marihuany

medyczna marihuana

Brazylijska Agencja Nadzoru Medycznego, Anvisa zatwierdziła przepisy dotyczące sprzedaży medycznej marihuany w tym kraju. To ważny krok dla brazylijskich pacjentów, ponieważ regulacje dotyczące medycznych produktów na bazie konopi zostawały wielokrotnie przesuwane w czasie.

Po sporym opóźnieniu głosowania, w końcu Brazylijczycy będą mogli uzyskać medyczną marihuanę w specjalnie przeznaczonych do tego punktach. Nowe przepisy dotyczące medycznych konopi mają wejść w życie w ciągu 90 dni.

Regulacje mają umożliwić pacjentom, w których przypadku nie pomogło konwencjonalne leczenie na użycie medycznej marihuany o dużej zawartości THC. Pozostali chorzy, którzy leczą się konwencjonalnymi metodami, będą mogli uzyskać receptę na produkty na bazie konopi indyjskich, w których poziom THC nie przekracza 0,2%.

Anvisa przeprowadziła również głosowanie, które miało zadecydować, czy Brazylia będzie sama hodować konopie. Wynik tego głosowania, jednak był negatywny, co oznacza, że konopie będą sprowadzone do Brazylii zza granicy.

Dyrektor naczelny Anvisy William Dib stwierdził wcześniej, że około 13 milionów Brazylijczyków mogłoby skorzystać z rozszerzenia krajowego programu medycznego dotyczącego marihuany i że w okresie publicznej debaty propozycja ta uzyskała przytłaczające poparcie.

Przed wprowadzeniem regulacji jedynym lekiem na bazie konopi indyjskich dostępnym w Brazylii był Sativex produkowany przez brytyjską firmę GW Pharmaceuticals.

Warte zaznaczenie jest to, że choć prezydent Brazylii Jair Bolsonaro popiera legalizacje medycznej marihuany, to stanowczo mówi, że nie ma szans na legalizacje konopi do celów rekreacyjnych. Prezydent posunął się nawet do tego, że zasugerował, iż konsumpcja marihuany może mieć związek z homoseksualizmem(!).

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły