News

Pierwsza aplikacja dostarczająca marihuanę dostępna w sklepie Apple

Logo apple z marihuany

Amerykańska firma Eaze ogłosiła w czwartek, że jako pierwsza otrzymała zgodę na umieszczenie w sklepie Apple aplikacji, która pozwala na zamówienie i dowóz marihuany pod dom na terenie USA. 

Umieszczenie pierwszej aplikacji zapewniającej dostawę marihuany pod dom w sklepie Apple’a określane jest przez firmę Eaze jako „kamień milowy” dla konopnego sektora rynku.

Jak zapewniają twórcy aplikacji, Eaze pozwala klientom bezproblemowo zrealizować wszystkie aspekty dostawy: od rejestracji i weryfikacji tożsamości, aż po wybór produktu, płatność i odbiór do drzwi.

Mieszkańcy USA już wcześniej mogli zamawiać marihuanę mobilnie, jednak wiązało się to ze składaniem zamówień poprzez mało wygodną stronę internetową.

Zachwytu nad dopuszczeniem aplikacji konopnej do App Store nie kryło kierownictwo Eaze, które jak przekonuje, zawsze było za wykorzystaniem najnowszej technologii do sprzedaży marihuany.

To bardzo satysfakcjonujące, że wprowadzamy na rynek Apple Store pierwszą w pełni funkcjonalną aplikację do dostarczania marihuany, co jeszcze bardziej ułatwia naszym dwóm milionom zarejestrowanych klientów legalną konsumpcję – powiedział dyrektor generalny Eaze, Rogelio Choy

Umieszczenie aplikacji Eaze w App Store było możliwe, dzięki wprowadzonym niedawno zmianom w regulaminie giganta z USA, który zaczął patrzeć na rynek marihuany bardziej przychylnym okiem.

Chris Vaughn, dyrektor generalny kalifornijskiej firmy kurierskiej Emjay w rozmowie dla serwisu marijuanamoment, przyznał, że zmiana polityki Apple’a jego zdaniem jest pokłosiem, coraz to szerszego poparcia dla ruchu legalizacyjnego w USA, a także działaniami firmy Amazon, która otwarcie poparła niedawno legalizacje w USA.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły