News

Dyskwalifikacja faworytki do złota w Tokio. Wykryto u niej THC

Richardson

Shacarri Richardson, sprinterka z USA nie wystartuje w biegach na 100 metrów na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. U 21 latki podczas testów antydopingowych wykryto obecność THC w organizmie, co zgodnie z przepisami skutkuje czasowym wykluczeniem.

Sha’carri Richardson w rozmowie z mediami przyznała się do stosowania marihuany. Jak tłumaczyła sprinterka w rozmowie z NBC, paliła konopie indyjskie, aby poradzić sobie ze stresem i złym emocjami, które towarzyszyły jej po niedawnej śmierci matki.

Na zawodniczkę z USA nałożono karę 1 miesiąca zawieszenia, co oznacza, że nie będzie mogła ona wziąć udziału w biegu na 100 metrów w Tokio. Co więcej, sprinterce anulowano ostatnie zwycięstwa, jakie osiągnęła w biegach na tym dystansie.

Richardson według ekspertów była jedną z głównych faworytek do sięgnięcia po złoto IO w tej kategorii. Zawodniczka przyznała, że była świadoma konsekwencji, jakie mogły ją spotkać za stosowanie marihuany.

Przepraszam moich fanów, moją rodzinę i sponsorów. Przepraszam, że nie wiedziałam, jak kontrolować moje emocje i żal, który odczuwałam w tamtym momencie. Żałuję, że was zawiodłam. Wiem, że nie mogę się schować przed światem, więc przynajmniej chciałam schować mój ból. Wiem co zrobiłam. Wiem, co mi wolno, czego nie, ale i tak podjęłam taką decyzję – przekazała w oświadczeniu sprinterka

Mimo że Richardson została czasowo zdyskwalifikowana, nie oznacza to, że nie będzie mogła się w Tokio ścigać. Zawodniczka została zawieszona na miesiąc, a więc nie wystąpi w biegu na 100 metrów na olimpiadzie, wciąż jednak może wziąć udział w sztafecie 4×100, pod warunkiem, że zostanie powołana do kadry.

Shacarri Richardson na co dzień mieszka w stanie Oregon, gdzie marihuana rekreacyjna jest legalna. Niestety Światowa Agencja Antydopingowa (WADA), wciąż zabrania stosowania marihuany przez sportowców, traktując konopie jako narkotyk wspomagający.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły