News

Kostarykański parlament zagłosował za legalizacją medycznej marihuany

Uprawa medycznej marihuany

Kostarykańscy deputowani w zdecydowanej większości poparli projekt legalizujący medyczną marihuanę. Ustawa zakładająca m.in. stworzenie upraw leczniczych konopi czeka teraz tylko na podpis prezydenta.

Parlamentarzyści z Kostaryki stosunkiem głosów 29:10 przegłosowali projekt ustawy legalizującej medyczną marihuanę. Oprócz regulacji dotyczących wykorzystania konopi w medycynie przegłosowany projekt ustawy zawiera również zapisy o ich uprawie, a także reguluje obrót konopiami z CBD.

Dokument, zanim wejdzie w życie, musi zostać jednak podpisany przez prezydenta Kostaryki, Carlosa Alvarado, który ma pewne obiekcje w sprawie tejże ustawy.

Prezydent Alvarado zaznaczył, że wraz z Ministerstwem Zdrowia dokładnie przeanalizuje wszystkie zapisy projektu.

Niezwykle ciekawą propozycją w przegłosowanej ustawie o medycznej marihuanie, jest zapis o udzieleniu państwowych licencji hodowcom na uprawę medycznej marihuany. Takie rozwiązanie pobudziłoby gospodarkę Kostaryki.

Co więcej, ten sam projekt zakłada również dopuszczenie do uprawy – uwaga, bez żadnych zezwoleń – konopi ze śladową ilością THC.

Warto zauważyć, że kostarykańska ustawa o medycznej marihuanie zgodna jest z tamtejszą konstytucją – tak bowiem 30 listopada 2021 roku orzekła Izba Konstytucyjna.

Ostatni ruch należy więc do prezydenta Alvarado.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły