News

Marihuana sprzedaje się lepiej niż alkohol w stanie Massachusetts (USA)

Słoiki z marihuaną

Marihuana ciągle w natarciu – tak możemy podsumować ostatnie lata na rynku konopi w USA. Najnowsze dane z Massachusetts wskazują, że marihuana już teraz znacznie lepiej sprzedaje się od alkoholu.

Najnowszy raport sporządzony przez Instytut Gallupa jasno pokazuje, że marihuana w stanie Massachusetts w USA cieszy się większą popularnością od alkoholu.

Według najnowszych dostępnych danych, sprzedaż marihuany w tym stanie do grudnia 2021 roku przyniosła do budżetu 74,2 miliona dolarów z akcyzy, podczas gdy w analogicznym okresie alkohol osiągnął 51,3 miliona dolarów wpływów budżetowych z tego tytułu.

Co ciekawe, sprzedaż marihuany w stanie Massachusetts przewyższyła najśmielsze oczekiwania państwowej Komisji Kontroli Konopi – zapewniając o 206% więcej wpływów, niż zakładano w momencie legalizacji, czyli w 2016 roku.

Liczba ta podkreśla również niestrudzone wysiłki całej komisji, w celu stworzenia przemyślanego, bezpiecznego, dostępnego i skutecznego rynku marihuany dla dorosłych, który utrzymuje najważniejsze założenia naszej misji – zdrowie publiczne, bezpieczeństwo publiczne i sprawiedliwość – napisał w oświadczeniu Shawn Collins, dyrektor wykonawczy Komisji Kontroli Konopi

Stan Massachusetts od początku legalizacji marihuany pobiera podatek akcyzowy w wysokości 10,75 procent od przewidywanej ceny detalicznej konopi. Dodatkowo konopie indyjskie obłożone są podatkiem stanowym w wysokości 6,25%, a także 3% podatkiem lokalnym.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły