News

Niemcy: Na stypie podano ciasto z marihuaną

edibles

W Rostocku, w północno-wschodnich Niemczech, podczas stypy doszło do niecodziennego incydentu. Restauracja przez przypadek zaserwowała gościom w żałobie ciasto z marihuaną. Kilkanaście osób trafiło do szpitala.

Po pogrzebie około 30 gości udało się do restauracji na ucztę pogrzebową. Restauracja miała zaserwować gościom kawę wraz z ciastem.

Po zjedzeniu wypieków wielu żałobników zaczęło skarżyć się na bóle głowy oraz mdłości. Zdecydowano się wezwać pomoc medyczną. 13 osób potrzebowało opieki medycznej, a wdowa z najsilniejszymi bólami głowy trafiła do szpitala.

Jak się  okazało się restauracja podała swoim klientom ciasto z… marihuaną.

Sprawą zajęła się policja i jak wstępnie ustalono ciasto z marihuaną zostało upieczone przez córkę jednej z pracownic restauracji. 18- letnia dziewczyna miała zostać poproszona przez swoją matkę o zrobienie kilku ciast. Jedno z nich młoda kobieta miała zrobić dla siebie i swoich znajomych dodając do niego marihuanę.

Pracownica restauracji nieświadoma tego, że jej córka do jednego z ciast dodała marihuanę wyjęła go z lodówki, po czym podała uczestnikom stypy.

Niemiecka policja, wobec 18-latki wszczęła śledztwo.

Warto dodać, że chociaż zjedzenie ciasta nie mogło zagrozić życiu czy choćby zdrowiu uczestnikom stypy, to trzeba pamiętać, że wypieki z marihuaną dla osób, które nie miały wcześniej kontaktu z konopiami, mogą wywołać szok i nieprzyjemne stany, którym towarzyszyć mogą np. przyspieszone bicie serca, mdłości czy bóle głowy.

1 komentarz
  1. Kubera 9 miesięcy ago
    Odpowiedz

    Byłem świadkiem podobnego zdażenia: w kilka osób zjedliśmy surówke z pomidorów i m.in.papryki z gramem haszu. I było cacy 🙂 Dopóki znajoma nie powiedziała mi żebym dzwonił po pogotowie bo ona zaraz umrze… Wysokie ciśnienie, szybika praca serca, dezorientacja, strach-tak się „bawiła”… Siedziałem przy niej uspokajając ją. Udało się! Chwile po tym dowiedziałem się że ona pierwszy raz jadła hasz. I pewnie ostatni… 🙂

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły