News

Wielkia Brytania: Medyczna marihuana bez recepty na czas trwania epidemii

Farmaceutka

Władze regulujące rynek zdrowia Wielkiej Brytanii opublikowały nowe przepisy prawne, w których zawarto punkt, że leki na bazie substancji kontrolowanych, w tym medyczne konopie, na czas trwania epidemii COVID-19 można będzie dostać bez recepty. Istnieje jednak jedno, ale…

Wielka Brytania niedawno stała się drugim państwem europejskim, po Hiszpanii, pod względem zgonów na koronawirusa. Podczas gdy w innych państwach Europy maleje ilość zgonów spowodowanych przez epidemie, Wielka Brytania, wciąż zmaga się z trudną sytuacją.

Z tego też powodu organy zdrowia Wielkiej Brytanii, aby odciążyć służbę zdrowia, a dodatkowo ograniczyć wyjścia ludzi, zdecydowały się wprowadzić nowe przepisy. Nowe prawo pozwoli pacjentom uzyskać leki na bazie substancji kontrolowanych bez konieczności uzyskania recepty.

(Przepisy) zmniejszą presję na nasz system opieki zdrowotnej i zachęcą ludzi do pozostania w domu – powiedział jeden z przedstawicieli Home Office, czyli brytyjskiego organu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo w kraju.

Do substancji kontrolowanych należy również oczywiście medyczna marihuana.

Pacjenci, którzy zgłoszą się do miejscowych aptek, bez problemu powinni otrzymać dostęp do leków na bazie konopi, Jest jednak jeden warunek. W momencie dokonywania zakupów, pacjenci będą musieli przedstawić  odpowiednie dokumenty, które potwierdzą, że są oni w trakcie specjalnej terapii.

Pomimo że taki zapis prawny pozwoli tylko niewielkiej ilości pacjentów otrzymać medyczne konopie bez recepty, to wciąż jest to kierunek na plus, który powinien, choć w małym stopniu odciążyć brytyjską służbę zdrowia, która znajduje się w dramatycznej sytuacji.

Przy okazji warto również wspomnieć, że główna firma dostarczająca medyczną marihuanę na rynek brytyjski, czyli Grow Pharma, nieco wcześniej w odpowiedzi na epidemię zdecydowała się zmniejszyć cenę za swoje produkty.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły