News

Kanada. Legalna marihuana w Ontario zyskuje przewagę nad czarnym rynkiem

Marihuana w słoiku

Legalny rynek marihuany w kanadyjskiej prowincji Ontario po raz pierwszy od czasów legalizacji zanotował lepszy wynik od czarnego rynku. Dane o wyższej sprzedaży legalnych konopi przekazał jeden z licencjonowanych detalistów internetowych w prowincji w swoim raporcie kwartalnym.

Według opublikowanych danych przez Ontario Cannabis Store (OCS) w drugim kwartale 2021 roku mieszkańcy Ontario w 54,2% zdecydowali się na zakup marihuany legalnymi kanałami. To znaczy wzrost w porównaniu z poprzednim kwartałem, kiedy to udział legalnego rynku marihuany w sprzedaży rośliny osiągnął pułap 47,1%.

Opublikowane przez OCS statystyki oparto na danych zebranych od konsumentów marihuany przez rządowy organ Statistics Canada.

Warto mieć, jednak na uwadze, że dane te nie muszą odzwierciedlać w 100% rzeczywistości, ponieważ kupujący marihuanę stosunkowo rzadko będą skłonni przyznać się, że nabyli roślinę nielegalnie.

Z drugiej jednak strony właściciele licencjonowanych sklepów z marihuaną sugerują, że liczby te mogą oddawać stan faktyczny – głównie dlatego, że w Ontario z roku na rok pojawia się dużo więcej sklepów z marihuaną, przez co ta faktycznie stała się łatwo dostępna dla wszystkich dorosłych.

Jeśli chodzi o nieuregulowany rynek, dane (sprzedażowe) są trudne do określenia, ale zakładając, że raportowanie jest prawdziwe, to nie jest trudne do uwierzenia. Liczba sklepów w Ontario wzrosła wykładniczo w ciągu ostatnich dwóch lat. To naprawdę po prostu całkowicie eksplodowało – skomentowała raport OCS współzałożycielka sieci sklepów z konopiami indyjskimi Calyx + Trichomes, Ale Jennawae McLean

Warto zaznaczyć, że kanadyjski rynek marihuany rozwija się ostatnio naprawdę w ekspresowym tempie. Trwająca pandemia COVID-19 napędziła tylko sprzedaż konopi indyjskich.

Tylko w okresie od lipca do września 2021 roku sprzedaż marihuany przez licencjonowanych sprzedawców detalicznych w Kanadzie wyniosła prawie 394 mln dolarów. Dla porównania rok wcześniej, w analogicznym okresie sprzedaż marihuany wyniosła tam zaledwie” 204,3 mln dolarów kanadyjskich.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły