News

MLB: Dyskusja nad złagodzeniem przepisów o dopingu

MLB

MLB, czyli najważniejsza liga baseballu na świecie prowadzi dyskusję na temat możliwości rozluźnienia przepisów dopingowych. Dotyczy to głównie stosowania marihuany przez graczy, informuje LA Times.

Możliwość rozluźnienia przepisów miałaby ułatwić zawodnikom stosowanie produktów medycznych z konopi, by na przykład mogli oni sobie radzić z bólem, który często im towarzyszy. Dyskusja przybrała na sile po tym, jak po uduszeniu się własnymi wymiocinami zmarł zawodnik Los Angeles Angels Tyler Skaggs.

Raport Toksykologiczny wykazał w krwi zmarłego zawodnika mieszankę środków przeciwbólowych i alkoholu. Policja wykluczyła samobójstwo oraz udział osób trzecich.

Obecnie w MLB konopie uznawane są za środek dopingowy. Podczas  testów często okazywało się, że nawet produkty CBD zawierały liczne ślady THC, co w rezultacie oznaczało dyskwalifikacje zawodnika. Potwierdzają to badania Ellipse Analytics. Badania wykazały, że w 250 najlepiej sprzedających się produktach CBD, w aż 45% wykryto obecność zakazanego THC.

Chęć łagodniejszego podejścia do konopi jako dopingu, podyktowane może być również masowymi wykluczeniami w młodszych ligach baseballu. Według danych za 4/5 dyskwalifikacji dopingowych odpowiedzialna jest marihuana.

Władze MLB rozważają, czy możliwość brania medycznych środków  zawierających THC miałaby odbywać się po operacjach zawodników jako element farmakologicznej terapii, czy stosowanie ich byłoby możliwe jako  zamiennik środków uśmierzających ból.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły