News

Minnesota (USA). Pacjenci medycznej marihuany będą mogli stosować edibles

Edibles

Departament Zdrowia Minnesoty (MDH) ogłosił w środę, że pacjenci medycznej marihuany od przyszłego roku będą mogli stosować w terapii edibles, czyli żywność z marihuaną – w formie cukierków, gum do żucia i żelków. MDH swoją decyzję tłumaczy chęcią zapewnienia pacjentom alternatywy w sposobie leczenia.

Jan Malcolm komisarz ds. zdrowia w Minnnesocie poinformował, że od 1 sierpnia 2022 roku  cukierki, gumy do żucia i żelki będą zatwierdzoną metodą podawania medycznej marihuany w ramach stanowego programu.

Rozszerzenie metod stosowania medycznej marihuany będzie oznaczać więcej opcji dla pacjentów, którzy nie mogą tolerować obecnych dostępnych form medycznych konopi – zakomunikował na konferencji prasowej komisarz Malcolm

Przedstawiciele Departamentu Zdrowia Minnesoty podkreślili, że proces tworzenia przepisów dotyczących jadalnych produktów z medycznej marihuany rozpocznie się już w przyszłym miesiącu.

MDH poinformowało jednocześnie, że odrzuciło dodanie zaburzeń lękowych jako jednostki chorobowej nadającej się do leczenia za pomocą medycznych konopi. Przedstawiciele stanowego aparatu zdrowia w tej kwestii powołali się na brak wystarczających dowodów naukowych na skuteczność tej formy terapii.

Marihuana medyczna w Minnesocie legalna jest od 2016 roku. Obecnie stanowy program obejmuje 17 schorzeń kwalifikujących się do stosowania tej terapii.

Są to schorzenia obejmujące jaskrę; HIV/AIDS; zespół Tourette‚a; stwardnienie zanikowe boczne (ALS); nieswoiste zapalenia jelit, w tym chorobę Crohna; napady drgawkowe, w tym charakterystyczne dla padaczki; ciężkie i uporczywe skurcze mięśni, stwardnienie rozsiane (SM), zespół stresu pourazowego (PTSD), zaburzenia ze spektrum autyzmu; obturacyjny bezdech senny; chorobę Alzheimera; przewlekły ból; chorobę sierpowatokrwinkową.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły