News

Marihuana debiutuje na scenie sztuki nowoczesnej w MoMA

The Museum of Modern Art (MoMA)

Museum of Modern Art (MoMA) w Nowym Jorku z początkiem lutego br. otworzyło wystawę, w której motywem przewodnim stały się kompozycje kwiatowe… z marihuaną w roli głównej.

Jedno z najbardziej znanych muzeów sztuki nowoczesnej na świecie, MoMA, udostępniło zwiedzającym wystawę pt. „Hothouse” (z ang. cieplarnia), w której za lejtmotyw posłużyły dość nietypowe zestawy kwiatowe. Mianowicie w każdym z nich znajduje się roślina marihuany z dodatkiem różnych kwiatów, paproci i owoców, które zostały ułożone w serię różnobarwnych i żywych rzeźb.

Nowoczesna Ikebana z marihuaną w roli głównej

Wystawę stworzyła Amy Merrick, która jest popularną stylistką, pisarką oraz profesjonalną florystką działającą na terenie Nowego Jorku. Opracowany przez nią pomysł opiera się na Ikebanie – starożytnej japońskiej sztuce układania kwiatów. Istota Ikebany polega na tym, aby w kompozycji kwiatowej podkreślać jej linearną harmonię, stabilny rytm i pasujący do siebie zestaw kolorystyczny.

Termin otwarcia wystawy „Hothouse” zbiegł się z czasem, w którym nowojorscy prawodawcy opracowują projekt ustawy, mającej na celu zalegalizować sprzedaż marihuany na miejscowym rynku konsumenckim. Gubernator stanu Nowy Jork, Andrew Cuomo, obiecał dokonania wspomnianej legalizacji do kwietnia 2020 r.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły