News

Nowy Meksyk kolejnym stanem USA, który zalegalizuje marihuanę

Nowy Meksyk

Ustawodawcy stanu Nowy Meksyk w USA, w ubiegłym tygodniu, przegłosowali w parlamencie ustawę legalizującą marihuanę rekreacyjną. Projekt czeka teraz tylko na podpis sprzyjającej legalizacji, gubernator stanu Michelle Lujan Grisham.

Ustawę legalizującą marihuanę przyjęto na specjalnie zwołanej przez gubernator Grisham sesji legalizacyjnej. Parlamentarzyści stanowi w ciągu 2 dni sesji zdołali przyjąć wspólny projekt dotyczący legalizacji rekreacyjnych konopi w Nowym Meksyku.

Przy okazji głosowania nad legalizacją, przyjęto również projekt dotyczący zwolnienia osób z rejestru karnego za przestępstwa związane z marihuaną.

Gubernator Michelle Grisham, która zwołała specjalną sesję, okrzyknęła ją jako sukces i zapowiedziała, że podpisze oba projekty ustaw.

Praca nad tą ustawą (red. legalizacyjną) była po to, aby przemysł odniósł sukces, aby mieszkańcy Nowego Meksyku byli w stanie czerpać pełne korzyści ekonomiczne i społeczne z zalegalizowanej marihuany dla dorosłych, aby bezpieczeństwo w miejscu pracy i na drogach było zapewnione w największym możliwym stopniu – komentowała historyczne głosowanie, gubernator Nowego Meksyku Michelle Lujan Grisham.

Zgodnie z przyszłym prawem, marihuanę na własny użytek będą mogli posiadać przy sobie dorośli od 21 roku życia. Jedna osoba będzie mogła mieć do 2 uncji konopi indyjskich przy sobie, a także uprawiać do 6 krzaków konopi w domu (maksymalnie 12 na gospodarstwo domowe).

W ustawie zawarto również podstawowe zapisy na temat funkcjonowania podmiotów zajmujących się dystrybucją i sprzedażą marihuany, a także jej opodatkowaniem. Zgodnie z projektem ustawy sprzedaż detaliczna marihuany w Nowym Meksyku rozpoczęłaby się nie później niż 1 kwietnia 2022 roku.

Dzięki historycznemu głosowaniu w parlamencie stanowym, Nowy Meksyk wkrótce stanie się 17 stanem w USA, w którym marihuana rekreacyjna jest legalna.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły