News

Floryda, USA: Organizacja MakeItLegal czyni pierwszy krok w stronę legalizacji

MakeItLegal

Choć droga dla Florydy przed legalizacją marihuany rekreacyjnej wydaję się długa i ciężka to organizacja MakeItLegal czyni pierwszy krok w tym kierunku.

O legalizację dla Florydy walczą obecnie 3 organizacje. Jedna z nich MakeItLegal właśnie zebrała  wstępną wymaganą ilość podpisów, by posunąć proces legalizacyjny dalej. Zanim, jednak propozycja trafi pod głosowanie ludności stanu, musi wcześniej spełnić kilka wymogów prawnych.

Pierwszy właśnie został osiągniętym poprzez uzyskanie ustawowych 76,632 zweryfikowanych podpisów pod wnioskiem prawodawczym. Organizacja MakeItLegal uzyskała, aż 313 tys. podpisów, które jednak muszą poczekać teraz na weryfikację.

Weryfikacja dokonywana jest przez władze stanu i może potrwać nawet do 30 dni.

Teraz organizacja może przejść do kolejnego kroku na drodze do referendum obywatelskiego na temat legalizacji. Kolejnym punktem na jej ścieżce jest obecnie uzyskanie pozytywnej recenzji projektu od stanowego Sądu Najwyższego oraz spełnienie wymogów finansowych.

Jeżeli udałoby się wypełnić wymagane punkty projektu obywatelskiego, wtedy ponownie potrzebne będzie uzyskanie podpisów. Tym razem w wysokości 766,200 zweryfikowanych podpisów.

Deadline dla tego ustawy obywatelskiej wyznaczony został na początek lutego 2020. Jak zapewniają, jednak działacze MakeItLegal są  oni na najlepszej  drodze, by spełnić wszystkie wymagania prawne w czasie.

Jesteśmy przytłoczeni pozytywnym poparciem, jakie w całym stanie otrzymaliśmy od wyborców z Florydy, którzy uważają, że dorośli powinni mieć dostęp do regulowanych produktów z konopi indyjskich – powiedział przewodniczący grupy Nick Hansen.

Propozycja przedstawiona przez MakeItLegal nie dopuszcza do prowadzenia własnej uprawy marihuany przez obywateli, lecz wymusza nabycie jej na drodze zakupu.

Sprzedaż marihuany ma być prowadzona przez sklepy, które posiadają obecnie licencję na obrót medyczną marihuaną.

Organizację MakeItLegal popierają firmy Surterra Wellness oraz MedMen, a według The Miami New Times jest najlepiej finansowaną kampanią legalizacyjną w stanie.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły