News

Bonus RPK trafił do więzienia. Rozpoczął odbywanie kary

Bonus RPK

Warszawski raper Oliwier R. znany szerszej publiczności jako Bonus RPK trafił do więzienia w Białołęce, gdzie zaczął odbywać karę 5 lat i 6 miesięcy więzienia za obrót znaczną ilością narkotyków. Partnerka rapera za pośrednictwem Facebooka zapowiada, że to jeszcze nie koniec walki o sprawiedliwość.

Sprawa Bonusa RPK w środowisku hip-hopowym zdążyła się odbić szerokim echem. Znany raper został oskarżony przez prokuraturę o handel znaczną ilością narkotyków, w tym 26 kilogramami marihuany i 400 gramami kokainy.

Sąd wobec Oliwiera R. w maju 2019 roku zasądził karę w wysokości 5,5 roku pozbawienia wolności oraz grzywnę w wysokości 425 tys. zł, które rzekomo raper miał uzyskać na obrocie narkotykami.

Oliwier R. miał zacząć odbywać karę już 2 września, lecz raper nie stawił się do zakładu karnego, tłumacząc się problemami zdrowotnymi.

Taki obrót sprawy zmusił sąd 11 października do wydania za artystą listu gończego.

Raper został zidentyfikowany i odstawiony do odbywania kary więzienia podczas rutynowej kontroli drogowej – poinformowała 19 listopada za pośrednictwem mediów społecznościowych partnerka Oliwiera R. Dominika.

Sprawa Bonusa sięga roku 2015 i akcji policyjnej wymierzonej w warszawski gang Rympałka„. Według prokuratury Oliwier R. nie był członkiem gangu, lecz robił nielegalne interesy z jego członkami.

Po zatrzymaniu Bonusa w 2015 roku prokuratura zleciła przeszukanie jego mieszkania, firmy, studia w celu wykrycia narkotyków. Przeszukanie, jednak nie przyniosło oczekiwanych przez prokuraturę rezultatów, a policjanci nie znaleźli nawet grama narkotyków.

Jak twierdzi warszawski raper, został on skazany, jedynie na podstawie pomówień małego świadka koronnego, a prokuratura, żeby wzmocnić wiarygodność oskarżeń, odniosła się do jego twórczości. Raper mówi również, że został wykorzystany jako narzędzie do rozgłośnienia sprawy rozbicia gangu „Rympałka”.

„Jestem łakomym kąskiem m.in. dla pana, aby drałować temat grupy, o której nie mam pojęcia. Ciekawe, kto by się tą grupą oraz rozbiciem jej interesował, gdyby nie znany raper i kozioł ofiarny zarazem – Bonus RPK” – pisał raper.

Po wydaniu wyroku przez sąd w maju 2019 raper był gościem wielu programów publicystycznych, podczas których starał się nagłośnić swoją sprawę.

W październiku odbyła się premiera nowego krążka rapera, Bloków Rezydent, w którym Oliwier R. poświęca jeden kawałek sprawie jego walki z represyjnym aparatem państwa.

W utworze Poprawa prawa, bo o nim mowa Oliwier R. rapuje:

/Gdzie wskazywać na winę mogą kawałki nagrane, daj spokój/Wystarczą same słowa, z których nie ma jak się bronić/Ciężko walczyć jest z opresją kasty nadzwyczajnej, patologi skrajnej, jaką jest system (system), prawo zbrukane komunizmem

Polscy raperzy w trakcie, gdy Bonus RPK toczył batalię z aparatem państwa, wyrażali wsparcie dla niego za pomocą akcji #muremzabonusem, w której stawali po stronie warszawskiego rapera, wierząc w jego niewinność.

Jak poinformowała partnerka Bonusa, Dominika walka o sprawiedliwość nadal trwa, a nadziei na wolność dla rapera upatruję w kasacji wyroku, a w ostateczności w ułaskawieniu, które przysługuję prezydentowi Polski.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły