News

Legalizacja marihuany w Niemczech już niemal pewna! Jest porozumienie

Niemcy

Wszystkie znaki na ziemi wskazują, że już wkrótce nasz zachodni sąsiad zalegalizuje marihuanę do celów rekreacyjnych. Rządząca w Niemczech nowa koalicja zawarła wspólne porozumienie w sprawie legalnych konopi.

Jak podaje Der Spiegel, liderzy partii koalicyjnych z Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD), Zielonych i Wolnej Partii Demokratycznej (FDP) osiągnęli porozumienie, w ramach którego w Niemczech ma zostać utworzony legalny rynek marihuany rekreacyjnej.

Wprowadzimy kontrolowaną sprzedaż konopi osobom dorosłym do celów rekreacyjnych w licencjonowanych sklepach – zakomunikowano w raporcie roboczej grupy ds. zdrowia, który wyciekł do mediów

W raporcie, który dotarł do Funke Media Group, czytamy również, że przy okazji legalizacji zaostrzone mają zostać przepisy ws. reklamowania marihuany, tytoniu i alkoholu w celu zniechęcenia młodzieży do sięgania po te używki.

Według najnowszych szacunków stworzonych dla Niemieckiego Stowarzyszenia Konopnego legalizacja marihuany u naszych zachodnich sąsiadów mogłaby przynieść tamtejszemu skarbowi państwa nawet 4,7 miliarda wpływów euro rocznie.

Warto zaznaczyć, że legalizacja w Niemczech stała się możliwa dzięki niedawnym wyborom parlamentarnym i zwycięstwie w nich partii SPD, która utworzyła koalicję wraz z Zielonymi i FDP. Koalicja „sygnalizacji świetlnej– nazywana tak od barw partii tworzących ją, od samego początku proponowała bardziej liberalne podejście w sprawach światopoglądowych.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły