News

Medyczna marihuana z Polski? Sejm bierze się do pracy

sejm RP

Jak donoszą media, marszałek sejmu RP Elżbieta Witek wyjęła z zamrażarki sejmowej ustawy konopne autorstwa posła Kukiz’15 Jarosława Sachajki. Projekty dotyczące konopi mają wkrótce trafić do prac komisji sejmowych – już nadano im numery druku.

Jak podaje portal rp.pl, sejmowe prace nad ustawami konopnymi  mają ruszy już na przełomie grudnia i stycznia i są rezultatem porozumienia stronnictwa Kukiz’15 z rządzącym PiS-em.

Co ciekawe, obok dwóch projektów konopnych złożonych przez posła Kukiz’15, sejm rozpatrzy prawdopodobnie również trzeci autorstwa parlamentarnego zespołu ds. legalizacji marihuany, który dotyczy medycznej marihuany.

Szansę na przejście tego ostatniego aktu oceniane są jednak niezwykle nisko, ponieważ Lewica, która w zdecydowanej większości jest autorem ustawy o medycznej marihuanie, nie konsultowała go z rządzącymi.

Inaczej sprawa ma się z projektami posła Sachajki, który już od dobrych kilku/kilkunastu miesięcy lobbuje na rzecz liberalizacji prawa konopnego w Polsce, dyskutując przy tym partią rządzącą.

Warto podkreślić, że projekty posła Kukiz’15 dotyczą zarówno konopi włóknistych, jak i medycznej marihuany. Głównym założeniem propozycji o konopiach leczniczych jest utworzenie polskich upraw marihuany pod nadzorem krajowych instytutów badawczych i Ministerstwa Rolnictwa.

Czyżby polscy pacjenci mieli wkrótce sięgać po krajową marihuanę? Miejmy nadzieję!

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły