News

Gigant branży słodyczy z USA pozywa firmy konopne

Skittles z THC

Amerykańska korporacja działająca w branży słodyczy, Mars Wrigley złożyła kilka pozwów przeciwko firmom z przemysłu marihuany za naruszenie znaków towarowych. Gigant cukierkowy uważa, że niektóre produkty konopne starają się imitować znaną markę słodyczy, stwarzając przy tym zagrożenie dla wizerunku firmy.

Przedsiębiorstwo Mars Wrigley, właściciel i producent m.in. Skittelsów, pozwało kilka firm z branży marihuany, które zajmują się sprzedażą tzw. edibles, czyli produktów spożywczych zawierających THC.

Przyczyną pozwów złożonych przez giganta słodyczy było naruszenie znaków towarowych firmy przez podmioty sprzedające produkty spożywcze zawierające THC.

Pozwani to m.in. właściciele kalifornijskich serwisów i sklepów internetowych, takich jak: 2020ediblez.com, ie420supply.com i oc420collection.com., na których można było znaleźć edibles łudząco przypominające słodkie produkty, które od lat oferowane są przez korporację Mars Wrigley.

Sprzedawanymi produktami naruszającymi prawa autorskie były edibles o nazwie: „Medicated Skittles, Starburst Gummies i Life Savers Medicated Gummies.

Ponadto Mars Wrigley pozwało też Terphogz oraz pięć innych firm z Illinois, które wprowadziły na rynek swoje produkty pod marką Zkittlez.

Jak przekonuje Mars Wrigley, ich niepokój wzbudziło nie tylko naruszenie praw autorskich przedsiębiorstwa, ale również, a może przede wszystkim fakt, że ich słodkości trafiają w dużej mierze do dzieci, co zagraża zdrowiu małoletnich, a także psuje dobry wizerunek firmy.

Mars Wrigley zdecydowanie potępia wykorzystywanie popularnych marek słodyczy w marketingu i sprzedaży produktów z THC, co jest rażąco zwodnicze i nieodpowiedzialne – czytamy w komunikacie prasowym Mars Wrigley

Firma Mars w pozwach zwróciła uwagę, że promowanie produktów spożywczych z THC, podobnych do słodkości od Mars Wrigley może zagrażać bezpieczeństwu i komfortowi klientów, którzy mogą zostać wprowadzeni w błąd przez łudzące podobieństwo produktów.

Konopne cukierki stanowią wielkie zagrożenie dla społeczeństwa, ponieważ każdy, zarówno dzieci, jak i dorośli mogą łatwo pomylić naruszające prawa własności produkty zawierające konopie indyjskie ze słynnymi i ukochanymi cukierkami Wrigley i nieumyślnie zażyć zawarte w nich THC – możemy przeczytać w jednym z pozwów.

Gigant z branży słodyczy domaga się odszkodowania pieniężnego od pozwanych firmy, a także wycofania produktów przypominających słodycze oferowane przez korporację Mars Wrigley.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły