News

Kanada. Marihuana dostępna w aplikacji Uber Eats

Uber Eats

Uber oficjalnie umożliwia zamówienie marihuany rekreacyjnej za pomocą swojej aplikacji! Usługa na razie dotyczy jedynie regionu Ontario w Kanadzie – firma jednak nie wyklucza rozszerzenia działalności.

Zamówienie on-line marihuany w Ontario będzie możliwe już od najbliższego poniedziałku (29 listopada), po tym, jak Uber podjął współpracę z kanadyjskimi sprzedawcą marihuany Tokyo Smoke.

Tokyo Smoke to przedsiębiorstwo z siedzibą w Toronto. Firma prowadzi obecnie ponad 50 punktów z marihuaną.

Współpraca firmy sprzedającej marihuanę z Uberem umożliwi zakup konopi rekreacyjnych poprzez aplikację mieszkańcom Ontario, a następnie jej odbiór w najbliższym punkcie sprzedaży. Jak przekonują właściciele aplikacji, zamówiona marihuana ma być gotowa do odbioru w ciągu godziny.

Za pomocą aplikacji weryfikowany będzie wiek kupującego, który potwierdzony zostanie przez personel właściwego sklepu z marihuaną – po okazaniu dowodu osobistego.

Przedsiębiorstwo Uber przekazało w oświadczeniu, iż ma nadzieję, że włączenie marihuany do aplikacji przyczyni się do zmniejszenia czarnego rynku konopi indyjskich w Kanadzie.

Podobnych działań Ubera można spodziewać się również w innych regionach Kanady, a także w USA – tam jednak włodarze korporacji, wciąż oczekują na federalną zmianę prawa względem konopi.

Będziemy nadal uważnie śledzić regulacje i możliwości na poszczególnych rynkach. W miarę rozwoju prawa lokalnego i federalnego będziemy badać możliwości współpracy z handlowcami, którzy działają w innych regionach – zapewnił w rozmowie z agencją Reutersa jeden z przedstawicieli Uber Technologies Inc

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły