News

Kwasy zawarte w konopiach skuteczne w walce z koronawirusem

CBGA

Badania amerykańskich naukowców z Uniwersytetu Stanowego w Oregonie wykazały, że związki zawarte w konopiach mogą zapobiegać wnikaniu wirusa SARS-CoV-2 do ludzkiego organizmu.

Naukowcy, którzy swoje badania opublikowali w czasopiśmie Journal of Natural Products, wskazują, że dwa kwasy kannabidiolowe występujące w konopiach, czyli CBDA i CBGA mogą skutecznie chronić przed zakażeniem koronawirusem. Dzieje się tak, ponieważ CBDA i CBGA łączą się z kolcem białka koronawirusa, uniemożliwiając mu dalsze przedostanie się do ludzkiego organizmu.

Z badań jasno wynika, że przyjęcie dwóch wskazanych przez nas kwasów, które występują w konopiach w połączeniu ze szczepieniami, w znaczącym stopniu utrudnia wirusowi zaatakowanie naszych komórek – powiedział główny autor badań dr Richard van Breemen.

Badacze jednocześnie apelują, że jedynie przyjęcie kwasów kannabidiolowych w postaci tabletek lub płynów będzie naprawdę skuteczne w walce z koronawirusem.

Palenie jointów nie przyniesie pożądanych efektów. Związki te mogą być przyjmowane doustnie i mają długą historię bezpiecznego stosowania u ludzi. Mają one potencjał, aby zapobiegać, jak również leczyć infekcję SARS-CoV-2. CBDA i CBGA są wytwarzane przez rośliny konopi jako prekursory CBD i CBG. – dodał van Breemen.


Warto podkreślić, że amerykańscy naukowcy badali jedynie wczesne odmiany koronawirusa takie, jak wariant delta. Mają oni jednak nadzieję, że kwasy kannabidiolowe spiszą się również podczas walki z najnowszym wariantem COVID-19 – omikronem.

Co ciekawe, amerykańskie badania nie są pierwsze, które wskazują na skuteczność konopi lub jej związków w walce z COVID-19. W 2020 roku bowiem o skuteczności CBD  w walce z koronawirusem informowali kanadyjscy uczeni.

1 komentarz
  1. Szymek 8 miesięcy ago
    Odpowiedz

    Podpisuję sie pod tym. Olejki konopne z hemp pharm zamawiam własnie od czasu mojej izolacji. Już wczesniej na stronach amerykańskich czytałem o cudowym działaniu olejku. Dlatego spróbowałem. Do dzisiaj zamawiam i regularnie stosuje. Zero przeziebien, zero bólu kręgosłupa, dobre samopoczucie

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły