News

Zielone światło dla „coffeshopów” w Las Vegas

marihuana w las vegas

Rada Miasta Las Vegas wyraziła zgodę na otwarcie barów, w których klienci będą mogli palić marihuanę. Od dobrze znanych holenderskich coffeshopów będzie odróżniał je fakt, że na miejsce nie będzie można kupić marihuany. W ten sposób miasto stało się pierwszym w stanie Nevada, i jednym z pierwszych w skali kraju miejsc, które zezwoliło na taką działalność. Uchwała została przyjęta stosunkiem głosów 4-1.

Korzystanie z tych barów będzie jednak obwarowane licznymi zakazami, takimi jak:

  • Wstęp do barów będą miały tylko osoby w wieku co najmniej 21 lat.
  • Bary nie mogą sprzedawać lub dostarczać marihuany. Klienci muszą przynieść własny towar.
  • Bary mogą sprzedawać akcesoria służące do palenia.
  • Miejsce konsumpcji musi być oddalone co najmniej o 1000 stóp od szkół i kasyn, a także od innych chronionych instytucji, takich jak kościoły.
  • Wszystkie bary służące do konsumpcji marihuany muszą spełniać surowe wymagania w zakresie wentylacji, bezpieczeństwa przeciwpożarowego, jakości powietrza, warunków sanitarnych i bezpieczeństwa.
  • Konsumpcja marihuany w barach nie może być widoczna dla osób z zewnątrz.

Zgodnie z decyzją władz licencję na otwarcie baru na razie będą mogły otrzymać tylko podmioty, które w tej chwili prowadzą licencjonowaną sprzedaż marihuany. Bary marihuanowe muszą jednak być oddzielone od powierzchni handlowej. Obecnie w Las Vegas działa 12 punktów sprzedaży. Aby otrzymać licencję na prowadzenie baru należy zwrócić się do władz miasta o zezwolenie, które kosztuje 5 000 USD rocznie.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły