News

Nowy Orlean. Władze miasta uwalniają „konopnych” więźniów

Joint

Władze miejskie Nowego Orleanu korzystając ze swoich kompetencji, wydały rozporządzenie, na mocy którego ułaskawiono około 10 tysięcy osób skazanych za posiadanie niewielkich ilości marihuany.

Władze miejskie Nowego Orleanu 6 sierpnia zdecydowały się przyjąć ordynacje nr 33 328, na mocy której umorzono wszystkie toczące się sprawy ws. posiadania niewielkich ilości marihuany w mieście. Ponadto przyjęte rozporządzenie kasuje trwające już wyroki za marihuanę – co z kolei zwalnia z więzień osoby skazane za przestępstwa związane z posiadaniem konopi.

Nowe przepisy mają wejść w życie najpóźniej do 15 września – dając tym samym policji czas na dostosowanie się do nowej polityki.

Nowe zasady pomogą NOPD (Policji – red.) zbudować zaufanie społeczności i wykorzystać zaoszczędzone godziny pracy do zajęcia się najważniejszymi problemami, takimi jak strzelaniny, morderstwa i ogólne zapobieganie przemocy w naszym mieście – Czytamy w oficjalnym oświadczeniu przewodniczącej rady miasta, Heleny Moreno

Wprowadzając przepisy ułaskawiające „konopnych” więźniów, władze Nowego Orleanu oficjalnie potwierdziły, więc dekryminalizację marihuany na terenie miasta.

Przypomnijmy, że parę dni wcześniej na dekryminalizacje marihuany zdecydowały się władze stanowe Luizjany.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły