News

Kanadysjka firma, będzie sprzedawać marihuanę za mniej niż 5 dolarów za gram

Marihuana

Niedawno informowaliśmy, że w Kanadzie spadły ceny marihuany. A już wczoraj kanadyjska firma HEXO zapowiedziała, że w najbliższych dniach wprowadzi na rynek nową odmianę marihuany, która będzie kosztować mniej niż 5 dolarów kanadyjskich za gram. Na razie, sprzedaż obejmie tylko prowincje Quebec. To rekordowo niska cena, jeżeli chodzi o rynek konopny w Kanadzie. Obecnie średnio za jeden gram suszu, trzeba zapłacić około 8 dolarów.

Firma HEXO nazwała wprowadzany na rynek produkt, pilotażowo szczepem OS 210. Obecnie będzie on  jedynie dostępny w hybrydowej wersji sativy. Zawartość THC w suszu ma wynosić od 12% do 18%. Cała linia sprzedażowa nazywać się będzie „Original Stash”, a cena za jeden gram ma wynieść 4,49 dolarów kanadyjskich.

Przedsiębiorstwo HEXO opracowało nową linię suszu z  konopi indyjskich głównie z myślą o konkurowaniu, a w późniejszy stopniu zlikwidowanie czarnego rynku marihuany. Pomimo legalizacji, która przeprowadzona została w ubiegłym roku, czarny rynek konopi indyjskich w Kanadzie  ma się świetnie. Głównym czynnikiem, dlaczego ludzie wciąż sięgają po nielicencjonowaną ganje jest przede wszystkim cena. Średnia cena, za jeden gram na czarnym rynku, wynosi około 5 dolarów. Nowy Produkt HEXO to pierwszy produkt koncesjonowanej marihuany, który może konkurować cenowo z nielegalnym obrotem.

Sprzedaż Original Stash obejmować będzie jedynie prowincje Quebec. Przedsiębiorstwo HEXO zapowiada jednak, że w przyszłości chcę, by produkt trafił do całej Kanady.

Naszym celem w ramach Original Stash jest zakłócenie nielegalnego rynku, edukowanie konsumentów na temat wartości regulowanego i przetestowanego produktu oraz zachęcanie ich do legalnego zakupu marihuany — powiedział w komunikacie firmy, dyrektor generalny firmy HEXO i jej współzałożyciel Sebastien St-Louis.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły