News

Kolejna odmiana medycznej marihuany wkrótce trafi do polskich pacjentów

Medyczna marihuana

Do polskich aptek zmierza medyczny susz Gorilla Glue od przedsiębiorstwa farmaceutycznego Four 20 Pharma. Więcej informacji na ten temat poniżej.

Jak przekazał aktywista znany szerzej jako Konopny Farmaceuta, już wkrótce w aptekach pojawi się nowa odmiana medycznej marihuany – Gorilla Glue.

Szczep ten – na rekreacyjnym rynku – zdążył zasłynąć z wyjątkowej dużej zawartości żywicy, która obfituje w życiodajne kannabinoidy. Odmiana Gorilla Glue znana także jako GG4 lub Original Glue jest hybrydą z niewielką przewagą genów indica, która powstała poprzez skrzyżowania Chem’s Sister, Sour Dubb oraz Chocolate Diesel.

GG4 trafi do polskich aptek za sprawą niemieckiego podmiotu farmaceutycznego Four 20 Pharma.

Właściwości Gorilla Glue

Nowa odmiana medycznej marihuany zadebiutuje w polskich aptekach w opakowaniach zawierających kolejno 5, 10 i 100 g suszu. Konopie medyczne zawierać będą 20-22% THC i mniej niż 1% CBD.

W opisywanym produkcie medycznym dominuje terpen β-kariofilen (beta kariofilen) odpowiedzialny m.in. za działanie przeciwzapalnie, przeciwgrzybiczne czy gastroprotekcyjne. Ponadto odmiana w  składzie posiada również terpeny: Mircenu, Limonenu, Humulenu i Bisabololu.

Szczegóły znajdziecie w poniższej infografice.

Gorilla Glue - infografika
Źródło: Konopny Farmaceuta.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły