News

Naukowcy coraz częściej badają marihuanę; 2022 rekordowy pod tym względem

liść konopi

Przez ostatni rok naukowcy z całego świata opublikowali rekordową ilość prac na temat marihuany i jej pochodnych, informuje stowarzyszenie NORML.

W ciągu ostatniej dekady, z roku na rok, rosła liczba badań nad marihuaną. Mijający 2022 rok podtrzymał ten trend, stając się rekordowym, jeżeli chodzi o liczbę artykułów naukowych poświęconych konopiom indyjskim.

Według analizy bazy danych PubMed.gov przeprowadzonej przez stowarzyszenie NORML (National Organization for the Reform of Marijuana Laws) w ciągu ostatnich 12 miesięcy opublikowano ponad 4300 prac na temat marihuany i jej pochodnych.

Jest to wynik minimalnie lepszy od ubiegłorocznego, kiedy NORML odnotował ponad 4200 prac skupionych wokół tematu marihuany.

Pomimo twierdzeń niektórych, że marihuana nie została jeszcze poddana odpowiedniej kontroli naukowej, zainteresowanie naukowców badaniem marihuany wzrosło w ostatnich latach wykładniczo, podobnie jak nasze zrozumienie rośliny, jej aktywnych składników, mechanizmów działania i ich wpływu zarówno na użytkownika, jak i na społeczeństwo – napisał na blogu, zastępca dyrektora NORML Paul Armentano

I choć wynik 4300 prac naukowych w ciągu jednego roku jest imponujący, to wiele na to wskazuje, że nadchodzący 2023 będzie pod tym względem jeszcze lepszy. A to dzięki przegłosowanej przez Senat i podpisanej przez Joe Bidena ustawie, która znacznie ułatwia przeprowadzanie badań nad konopiami w USA.

Być może już wkrótce dzięki wysiłkom badaczy konopie nie będą miały przed nami żadnych tajemnic i przestaną być tematem tabu – przynajmniej w pewnych kręgach.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły