News

Kanada. Duży wzrost sprzedaży marihuany w czasie pandemii

Konopie indyjskie

Według najnowszych danych Kanada zanotowała duży wzrost sprzedaży używek w czasie pandemii. Na popularności szczególnie zyskała marihuana rekreacyjna, której sprzedaż wzrosła o 25%.

Dane zebrali naukowcy z Uniwersytetu McMaster w Hamilton w Ontario. Badacze zanalizowali sprzedaż alkoholu i marihuany począwszy od 2018 roku. Odkryto, że od początku pandemii nastąpił gwałtowny wzrost sprzedaży tych używek w Kanadzie.

W szczególności na pandemii zyskała branża marihuany rekreacyjnej.  Naukowcy zaobserwowali 25-procentowy wzrost sprzedaży w tym sektorze rynku. Niewielki, bo z kolei 5-procentowy wzrost zaliczył również kanadyjski rynek alkoholi.

Naukowcy odkryli, że na początku pandemii gwałtowny wzrost sprzedaży zaliczył zarówno alkohol, jak i marihuana – szybko jednak okazało się, że wzrost sprzedaży alkoholu był tylko chwilowy, podczas gdy przy marihuanie naukowcy ciągle obserwują rosnący trend sprzedażowy.

Badacze teoretyzują, że wzrost sprzedaży marihuany rekreacyjnej w czasie pandemii może mieć związek ze sposobem radzenia sobie ludzi z problemami psychicznymi spowodowanymi globalną zarazą.

Według wyliczeń 25-procentowy wzrost sprzedaży konopi indyjskich w czasie pandemii w Kanadzie przyczynił się do pojawienia na rynku konopnym dodatkowych 811 milionów dolarów.

Źródło: todayuknews.com

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły