News

Konopie medyczne dla zwierząt? Gubernator Kalifornii zatwierdził ustawę

Pies w polu konopi

Medyczne konopie dostępne dla zwierząt domowych w Kalifornii? Gubernator stanu podpisał ustawę, która oficjalnie legalizuje medyczne produkty konopne dla pupili, zezwalając weterynarzom na przepisywanie odpowiednich środków konopnych.

Nowo uchwalona i podpisana przez gubernatora Gavina Newsoma ustawa Assembly Bill 1885 pozwala lekarzom weterynarii z Kalifornii polecać i przepisywać produkty z medycznej marihuany dla „futrzastych” pacjentów.

Nowe stanowe prawo miało poparcie stowarzyszenia Veterinary Medical Board i jednogłośnie przeszło przez obie izby kalifornijskiej legislatury.

Zwolennicy nowego prawa konopnego mówią wprost, że ustawa pomoże zapobiec sytuacjom, w których zdesperowani podopieczni zwierząt na własną rękę będą podawać środki konopne swoim pupilom na różne schorzenia, takie jak np. padaczka.

Veterinary Medical Board stwierdziło w oficjalnym oświadczeniu, że ustawa AB 1885 zapewnia bezpieczniejsze środowisko dla właścicieli zwierząt domowych, aby Ci na podstawie fachowej wiedzy podejmowali odpowiednie decyzje co do kierunku leczenia swoich zwierząt.

Chcemy, aby właściciele mieli wskazówki i możliwości. Do tej pory weterynarze (o medycznych konopiach – red.) mówili: Przykro mi, nie mogę z tobą o tym porozmawiać. Ta ustawa zamyka tę lukę. Idź do weterynarza i uzyskaj odpowiednią rekomendację – mówił w rozmowie dla Leafly, prezes Pet Cannabis Coalition Tim Shu.

Podczas gdy przyjęta ustawa AB 1885 formalnie legalizuje medyczne konopie dla zwierząt, tak w praktyce domowi pupile w Kalifornii na terapię konopiami muszą jeszcze poczekać. Do pełnej legalizacji bowiem wymagane jest stworzenie standardów produktów z konopi dla zwierząt, którymi zajmuje się stanowy Departament Kontroli Konopi. Ten z kolei ma czas do 1 lipca 2025 roku na opracowanie odpowiednich wytycznych.

Źródło: Leafly

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły