News

Kanadyjski gigant konopny redukuje miejsca pracy

Kanadyjskie przedsiębiorstwo konopne Canopy Growth, które swoją działalność prowadzi również w Europie, wydało oświadczenie, w którym poinformowało o redukcji etatów. Producent konopi indyjskich zakłada, że krok ten pozwoli zaoszczędzić firmie 150 milionów dolarów kanadyjskich w perspektywie 12-18 miesięcy.

Jak przekazuje Marijuana Business Daily, Canopy Growth zwolniło 245 osób, co stanowi około 8% całej siły roboczej przedsiębiorstwa. Firma zdecydowała się na taki krok m.in. po spadku obrotów marihuany w Kandzie.

Ostatnim czasy Canopy Growth, aby ograniczyć wydatki, zamknęło kilka szklarni w Kanadzie, zamknęło uprawy na wolnym powietrzu, jak również zlikwidowało zakłady w Danii.

W celu osiągnięcia rentowności i poprawy wydajności podejmujemy zdecydowane działania, aby Canopy Growth stała się wydajną firmą, która wyraźnie koncentruje się na obszarach, w których mamy największy potencjał sukcesu. Te niezbędne zmiany są wprowadzane w celu zapewnienia, że skala naszych działań odzwierciedla aktualną sytuację rynkową i wspiera długoterminową stabilność – napisał w oświadczeniu CEO Canopy Growth, David Klein

Przedsiębiorstwo zapowiedziało, że głównym celem jest zmniejszenie kosztów uprawy konopi w przeliczeniu na gram rośliny.

Jak więc widzimy, sytuacja finansowa gigantów konopnych nie jest tak kolorowa, jaka wydaję się być z zewnątrz. Rynek marihuany, choć rozwijający się i dynamiczny, wciąż zmaga się wieloma problemami m.in. wysokimi kosztami produkcji.

Warto podkreślić, że Canopy Growth to jedna z nielicznych spółek z branży konopi indyjskich, która notowana jest na giełdzie w Toronto.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły