News

Izrael: Jest zgoda na eksport medycznej marihuany

Jak donosi agencja Reutersa, władze Izraela w środę wyraziły ostateczną zgodę na światowy eksport medycznej marihuany. Rząd izraelski spodziewa się wielomilionowych dochodów z tego tytułu.

Do decyzji odniósł się jeden z jej współautorów, czyli minister gospodarki Izraela Eli Cohen, który podkreślił, że eksport medycznej marihuany spowoduje rozwój przemysłu izraelskiego, a także wzrost zatrudnienia w branży konopnej.

Jest to znaczący krok dla eksporterów i przemysłu izraelskiego, który umożliwi zarówno rozszerzenie możliwości eksportowych, jak i wzrost zatrudnienia… w tej branży — powiedział minister dla The Jerusalem Post daily

Nowe przepisy umożliwiające eksport medycznych konopi, wejdą w życie w ciągu 30 dni. Jak twierdzi rząd, to wystarczający okres, aby przedsiębiorstwa zainteresowane eksportem medycznej marihuany uzyskały odpowiednią licencję od izraelskiego Ministerstwa Zdrowia.

Jak zaznacza portal branżowy Hightimes, w Izraelu na tę chwilę znajduje się około 10 plantacji i 5 fabryk, które spełniają odpowiednie wymagania, aby ubiegać się o licencje na eksport konopi.

Co więcej, niektóre firmy konopne jeszcze przed podpisaniem przez rząd zgody na eksport, rozpoczęły negocjacje ws. eksportu medycznej marihuany m.in. do Europy czy Kanady.

Tym samym, podpisanie odpowiednich dokumentów przez rząd izraelski finalizuje wiele transakcji międzynarodowych, które oczekiwały na odpowiednie rozwiązania prawne po stronie Izraela.

Należy podkreślić, że Izrael jest jednym z największych potentatów konopnych na świecie. Państwo na Bliskim Wschodzie specjalizuje się głównie w badaniach nad konopiami, które zakrojone są tam na szeroką skalę. Co więcej, marihuana rekreacyjna w Izraelu jest zdepenalizowana, a doskonałe warunki klimatyczne sprzyjają  tam outdoorowym uprawom konopi.

1 komentarz
  1. Juras Kachoński 2 lata ago
    Odpowiedz

    Jasne zioło od żyda a mleko od świętych krów ? Mamy własne rolnictwo ekologiczne ono powinno na tym zarabiać !

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły