News

Illinois: wpływy podatkowe ze sprzedaży marihuany większe od alkoholu

Piwo i marihuana

Zgodnie z danymi zgromadzonymi przez Departament Skarbowy w stanie Illinois w USA, sprzedaż marihuany na początku tego roku przyniosła więcej wpływów do budżetu od sprzedaży alkoholu.

Zgodnie z raportem „skarbówki” z Illinois, sprzedaż marihuany od stycznia do marca bieżącego roku przyniosła do budżetu stanowego 86,537,000 milionów dolarów, podczas gdy sprzedaż alkoholu w analogicznym okresie zasiliła budżetu w Illinois o 72,281,000 miliony dolarów.

Po raz pierwszy wpływy podatkowe ze sprzedaży marihuany przewyższyły wpływy otrzymywane za handel alkoholem w lutym. Trend ten zdaje się kontynuować.

Jak zauważają, jednak eksperci taki stan rzeczy nie dziwi, biorąc pod uwagę, że w czasie pandemii branża konopna notuje rekordowe zyski. W samym marcu sprzedaż marihuany w Illinois wyniosła rekordowe 109,149,355 milionów dolarów.

Jeżeli trend ten się utrzyma, szacuje się, że branża konopi indyjskich w Illinois zarobi w całym 2021 roku nawet ponad miliard dolarów. W ubiegłym roku sprzedaż konopi wyniosła tam 670 milionów dolarów, co przełożyło się na 205 milionów dolarów wpływów z podatków.

Podatki ze sprzedaży marihuany w stanie Illinois przekładają się na realne działania władzy. Przykładowo na początku roku urzędnicy ogłosili, że rozdadzą 31,5 milionów dolarów w grantach wśród społeczności, które nieproporcjonalnie zostały dotknięte tzw. wojną z narkotykami.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły