News

Wolne Konopie razem z raperami promują medyczną marihuanę

raper Belmondo

Stowarzyszenie Wolne Konopie nawiązało współpracę z gdyńskim raperem BELMONDAWG (znanym szerzej jako Belmondo), w wyniku czego powstało kilka utworów o praktycznym wymiarze z punktu widzenia użytkowników konopi”. Pierwszy singiel pod tytułem KTO BY POMYŚLAŁ? dostępny jest już w sieci, a w kawałku gościnnie pojawił się Piotr Liroy Marzec.

Utwór KTO BY POMYŚLAŁ? jest pierwszym utworem udostępnionym w sieci, który jest wynikiem współpracy Stowarzyszenia Wolne Konopie oraz gdyńskiego rapera Tytusa BELMONDAWG Szyluka.

Kawałek został udostępniony w dniu święta palaczy, czyli 20 kwietnia na kanale Poppyn na platformie YouTube. Utwór w pełni poświęcony został obecnej sytuacji medycznej marihuany w Polsce.

W utworze KTO BY POMYŚLAŁ? gościnnie wystąpił Piotr Liroy Marzec, legendarny raper, a zarazem były poseł, który był jednym z głównych autorów polskiej ustawy o medycznej marihuanie.

W opisie teledysku na YouTube można przeczytać, że Tytus BELMONDAWG Szyluk jest od połowy 2020 roku pacjentem medycznej marihuany, co „pozytywnie wpłynęło na jego stan zdrowia”.

Klip do kawałka KTO BY POMYŚLAŁ?” z gościnnym udziałem Liroya możecie zobaczyć poniżej.

Warto zaznaczyć, że współpraca Belmondo z Wolnymi Konopiami nie jest pierwszą taką inicjatywą, w której polscy artyści rapują o marihuanie.

W ubiegłej dekadzie bowiem ukazały się dwa albumy pod tytułem Grube Jointy, w których wielu raperów z kraju nad Wisłą dało wyraz buntu przeciwko restrykcyjnemu prawu w obszarze konopi.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły