News

Lekarze edukują o marihuanie na platformie YouTube

Lekarze z kanału Najprościej Mówiąc

Lekarze Marcin Czekała i Mikołaj Kolasiński z YouTubowego kanału Najprościej Mówiąc” opublikowali krótki film edukacyjny o najważniejszy aspektach związanych z marihuaną. Filmik oparty na badaniach naukowych szybko zyskuje na popularności w sieci.

Blisko 20-minutowy film opublikowany na kanale YouTubowym Najprościej Mówiąc poświęcony konopiom indyjskimi doskonale oddaje istotę marihuany. Dwójka Lekarzy Marcin Czekała i Mikołaj Kolasiński w oparciu o najnowszą literaturę naukową wyjaśniają m.in. mechanizm działaniaganji na mózg człowieka.

Film dotknął również wielu innych, ważnych aspektów w obrębie konopi – czy to dotyczących jej leczniczego działania, czy też problemu uzależnienia.

Godnym pochwały jest fakt, że filmik autorstwa Marcina Czekały i Mikołaja Kolasińskiego od początku do końca zachowuje rzetelność – twórcy nie opowiadają się po żadnej stronie, a co więcej pokazują dwie strony medalu używania konopi indyjskich.

To wart polecenia merytoryczny materiał, który w przystępnej formie porusza najważniejsze aspekty związane z marihuaną.

Tego samego zdania wydają się być również odbiorcy, którzy w zdecydowanej większości pozytywnie ocenili ten materiał. Ten krótki film edukacyjny cieszy się również sporą popularnością w sieci, biorąc pod uwagę, że w zaledwie pięć dni od premiery wyświetlono go prawie 170 tys. razy.

Szczerze gratulujemy autorom materiału i jednocześnie czekamy na więcej podobnych filmików na temat marihuany na polskim YouTubie.

Poniżej możecie zapoznać się z omawianym materiałem pochodzącym z kanału Najprościej Mówiąc

 

2 komentarze
 1. xddd 10 miesięcy ago
  Odpowiedz

  To powtarzanie obalonych mitów a nie edukacja. Śmierć poprzez przedawkowanie thc? Obniżanie IQ? Już te mity pokazują .że materiał nie jest wyprodukowany rzetelnie. Dziwi mnie, że aktywiści konopni nie zauważają błędów chwaląc materiał i reklamując no ale od czego mnie macie 🙂 Już samo to, że nie potrafią inaczej nazwać konopi niż marihuana pokazuje, że znają się na teorii a nie na praktyce. Problem z tym mitem o IQ jest taki, że przez niego nie można zalegalizować konopi bo ludzie myślą, że te ogłupiają na co nie ma dowodu. Bob Marley spalał kilo rocznie mimo to był genialnym muzykiem ,który przeszedł do historii i ani razu nie zapomniał podczas koncertu utworu, który śpiewał 🙂 Marek Krukowski wygrał teleturnieje przykładowo jak wielką grę 15x ucząc się do teleturnieju pod wpływem thc. Wiec jak to się ma do tego co ci szamani mówią w swoim niby edukującym materiale? Jeśli lekarz twierdzi, że od thc się umiera a przez 12tyś nikt tego nie dokonał to czy powinno się taki materiał reklamować jako coś dobrego dla konopi, ludzi?

  • Marcin 10 miesięcy ago
   Odpowiedz

   W pierwszej kolejności serdecznie dziękujemy za głos w dyskusji. Niestety w imieniu redakcji nie możemy się z nim zgodzić. Naszym zdaniem materiał jest rzetelny – całą jego treść oparto na literaturze naukowej i to dodatkowo tej najnowszej.

   Zgadzamy się owszem, że zawarto w niej kontrowersyjne tezy np. co do obniżenia poziomu IQ. Jednak nauka nie rozstrzygnęła w pełni jeszcze tego zagadnienia. Znajdziemy wiele badań potwierdzających to zjawisko, jak również wiele które obalają takie postrzeganie wpływu konopi.

   Problemem w tym konkretnym przypadku jest brak możliwości precyzyjnego określenia wpływu innych czynników na poziom inteligencji. Naszym zdaniem bezpiecznej jednak powiedzieć jest, że marihuana może mieć negatywny wpływ na IQ, aniżeli udawać, że nigdy takiego zjawiska nie zaobserwowano.

   Pozdrawiam Serdecznie
   Redaktor CNBS

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły