News

Michigan, USA: Sprzedaż marihuany od 1 grudnia

stan Michigan

Już od 1 grudnia mieszkańcy stanu Michigan, którzy ukończyli 21 rok życia, będą mogli legalnie nabyć marihuanę rekreacyjną, zapowiada Agencja Regulująca Marihuanę.

Stan Michigan to 11 stan w USA, który może pochwalić się legalną marihuaną do celów rekreacyjnych. Oprócz niego marihuana legalna jest na Alasce, w Kalifornii, Kolorado, Illinois, Maine, Massachusetts, Nevadzie, Oregonie, Vermont i Waszyngtonie oraz w w dystrykcie Kolumbia.

Punkty i przedsiębiorstwa, które obecnie dostarczają marihuanę medyczną na rynek, będą mogły sprzedawać 50% produktów z niego.

Istnieje, jednak warunek, który mówi, że takie przedsiębiorstwo musi działać na rynku od co najmniej 30 dni.

Podobnie jak w przypadku rynku medycznego, spodziewamy się, że będzie to powolny rozwój wraz ze wzrostem produkcji roślin i produktów. Stworzy to środowisko, w którym przedsiębiorstwa będą mogły jak najszybciej zaopatrywać rynek – mówi przedstawiciel regulatora rynku marihuany, David Harns

Mieszkańcy stanu Michigan w ubiegłym roku zagłosowali za legalizacją marihuany, co doprowadziło do  utworzenia organu regulującego rynek konopi indyjskich. Organ został zobowiązany do opracowania przepisów prawnych dotyczących marihuany.

3 lipca regulator rynku marihuany, czyli MRA (Marijuana Regulator Agency) wydał administracyjne ogłoszenie, w którym opisał dokładnie warunki legalizacji.

Biuro Rachunkowości w Michigan przewiduję, że zysk związany z obrotem konopiami indyjskimi w 2020 roku przyniesie stanowi około 949 milionów dolarów.

Kolejnym stanem, który wkrótce rozpocznie sprzedaż marihuany rekreacyjnej, będzie Illinois. Spodziewany handel konopiami indyjskimi ruszy tam od 1 stycznia 2020 roku.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły