News

Fabryka startupów powołuje Centrum Medycyny Konopnej

Medyczna marihuana

Jak donosi PortalSpożywczy, przedsiębiorstwo Tar Heel Capital Pathfinder specjalizujące się w tworzeniu startupów, rozpoczyna budowę Centrum Medycyny Konopnej. Nowa klinika specjalizująca się w leczeniu medyczną marihuaną będzie działać zarówno wirtualnie, jak i stacjonarnie.

Centrum Medycyny Konopnej oferować będzie prywatne usługi medyczne dla pacjentów wymagających leczenia medyczną marihuaną. Przedsiębiorstwo lecznicze działać będzie w modelu hybrydowym, to znaczy jako placówka wirtualna, ale wkrótce również jako placówka stacjonarna.

Centrum Medycyny Konopnej SA wpisane zostało już do rejestru podmiotów leczniczych i wkrótce ruszy ze sprzedażą usług medycznych.

Za działanie CMK SA odpowiadać będzie Dariusz Adamusiński, który ma przeszło 20-letnie doświadczenie w branży medyczno-farmaceutycznej.

Zdajemy sobie sprawę, że w niektórych kręgach medyczna marihuana może wciąż wydawać się kontrowersyjna, dlatego naszą misją jest również edukacja społeczeństwa i kształtowanie tego rynku. Wierzymy, że dzięki fundamentom naukowym, podejściu opartemu na dowodach, a także autorytetowi lekarzy odejdziemy od stereotypów i dostarczymy nową jakość w obszarze radzenia sobie z bólem – powiedział Kamil Sabatowski, członek zarządu CMK

Stacjonarna placówka CMK ma powstać w Warszawie na przełomie III i IV kwartału 2021 roku, jednak dzięki usługom telemedycznym dostęp do kliniki wcześniej będą mogli uzyskać pacjenci ze wszystkich regionów Polski.

Konsultacje online z wyszkolonymi lekarzami mają pomóc pacjentom w dobraniu dla nich odpowiedniej terapii konopiami.

Centrum Medycyny Konopnej ma w swoich planach nie tylko posiadanie własnych obiektów, lecz także stworzenie listy zaprzyjaźnionych placówek partnerskich, w których przyjmować będą wykwalifikowani lekarze z CMK.

Źródło: portalspozywczy.pl

1 komentarz
  1. Piotrek 3 lata ago
    Odpowiedz

    Ja chcę się zgłosił byłbym dobrym królikiem doświadczalnym na moim dziadku testowali środki na syflis

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły